Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Degļu skaits
Aizdedzes veids

Kategorijā "Gāzes metināšanas iekārtas un piederumi" nekas nav atrasts

Meklēt vēlreiz

Gāzes metināšanas iekārtas un piederumi

Gāzes ierīce ir deglis, kas rada liesmu, sajaucot gāzi ar oksidētāju. Lai arī klasiskā izpratnē gāze asociējas ar gāzes plītīm mājsaimniecībās, mūsdienās pieejami gāzes degļi, kas atvieglo dažādus veicamos darbus. Parasti šos degļus izmanto ēdienu gatavošanai pārgājienos, medībās, makšķerējot vai uzturoties kempingos. Taču pieejami arī nopietnāki gāzes degļi un iekārtas, kas tiek izmantoti metināšanai un kādam saimniecības darbam. Tie visi ir pārvietojami un tas ir šo priekšmetu labākā īpašība.

Kādi ir kempingam paredzēto gāzes degļu veidi? Kādas funkcijas tie veic?

Atkarībā no degļa veida izšķir degli, kas novietots tieši uz gāzes balona (kā sprausla gāzes degļa formā) un gāzes degli ar šļūteni. Otrais variants ir ērtāks un drošāks. Izvēloties tādu degli apvienojumā ar tūristu gāzes plītiņu, ēdiena gatavošana dabā vai ūdens uzsildīšana ir tikpat vienkārša kā mājās.

Ja deglis ir tieši uz gāzes balona, nekāda tā atsevišķa pārvietošana nav iespējama. Tirgū atrodami modeļi, kas izslēdz gāzi brīdī, kad deglis un gāzes balons tiek savstarpēji atvienoti. Ražotāja Kemper preču klāstā atrodami gan dažādi degļi, gan visādu lielumu un tilpumu gāzes baloni, bet tūrisma plītiņas piedāvā GSI Outdoors.

Kā izvēlēties balonu priekš gāzes degļa?

Balona izmērs (svars) – galvenokārt jau jāizvēlas atkarībā no paredzētā izmantošanas mērķa. Vienreizējam, nelielam darbam var pirkt maza izmēra balonu. Ja lietošanas laikā būs nepieciešamība balonu turēt vai pārvietot, tad attiecīgi jāņem tāda izmēra balons, ko var panest. Izmantojiet stabilus palikņus un virsmas, ja gribat pagatavot ēdienu, jo mazā svara dēļ ir apgāšanās risks.

Balona tilpums – šis kritērijs sasaucas ar izmēru un svaru. Tilpums tiek minēts preču aprakstā vai rakstīts tieši uz balona.

Gāzes sastāvs – populārākais ir propāns, butāns un skābeklis. Attiecībā uz izmantošanu ārpus telpām, zemās temperatūrās parasti iesaka izvēlēties gāzu maisījumu.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties gāzes degli metināšanai?

Uzliesmojošā maisījuma veids – gāze, kas vispiemērotākā metināšanai, ir acetilēns, jo tas rada intensīvāku un karstāku liesmu, kas ir ļoti būtiski metinot, savukārt propāns un propilēns nerada vajadzīgo karstumu, tāpec piemēroti citiem darbiem, piemēram, lodēšanai. Vislabākajā variantā papildus jāizmanto skābekli, jo tādi maisījumi rada vislabāko rezultātu.

Degļa tips – metināšanas degli izvēlas piemērotu veicamajam darbam. Ja nepieciešams veikt smalku darbu, ieteicams izvēlēties šauru metināšanas uzgali (ražotājs Deca piedāvā komplektus ar dažādu lielumu uzgaļiem), bet kausēšanai derēs liela liesma, tātad deglis ar lielu uzgali (jumta deglis), ko piedāvā ražotājs Providus+.

Balona tilpums – izmērs nosaka to, cik ilgu laiku būs iespēja darboties, pirms beigsies gāze.
Degvielas patēriņš – jo piemērotāku gāzi veicamajam darbam izvēlēsies, jo lielāks būs tās ietaupījums.

Jauda – nelieliem darbiem, kuru izpildē nav tik svarīga profesionalitāte, pietiks iekārta, kurai nav maksimālā jauda. Taču gadījumos, kad darbs ir nopietns vai jāmetina biezs materiāls, jaudai būs ļoti liela nozīme.

Iekārtas svars – vieglāk pārvietot būs svarā nelielu iekārtu, taču tas nozīmē, ka arī tās jauda var būt neliela. Šis faktors rūpīgi jāizvērtē. Lai ērtāk pārnēsāt, izvēlies iekārtu ar rokturi. 
Daļēju lomu attiecībā uz svaru ieņem materiāls, no kā iekārta ražota. Metāls pats par sevi ir samērā smags, taču darbā ar gāzi un liesmām tas ir arī visdrošākais. Visbiežāk tiek izmatots tērauds un nerūsējošais tērauds. Plastmasa ražošanā lietota maz, jo tas ir viegli kūstošs, nedrošs materiāls. To parasti izmanto degļa apvalkos, jo ir viegls.

Manuālais vai elektriskais deglis – atšķirība ir tajā, kā tiek iegūta liesma. Manuālais deglis dos liesmu ar šķiltavu vai sērkociņu palīdzību, bet elektriskajam atliks vien nospiest slēdzi vai pogu, arī drošības ziņā šis variants ir labāks. Turklāt manuāls deglis jāsargā no mitruma.

Ar balonu vai ar šļūteni – brīvu darbošanos vismazāk ietekmēs deglis ar šļūteni. Tās iespējams nopirkt dažādos garumos, līdz ar to palielinot pārvietošanās attālumus no baloniem, bez nepieciešamības tos pārvietot.

Kādi piesardzības pasākumi jāveic, strādājot ar gāzes degli?

Drošība ir svarīga vienmēr. Ja pieejami dažādas jaudas degļi, lielāko izmantojiet tikai nepieciešamības gadījumā. Neizmantojiet bojātus degļus un balonus. Liesmai jābūt zilai, bez citu krāsu piejaukuma. Izmantojot manuālos gāzes degļus, vispirms aizdedziet sērkociņu un tikai pēc tam padodiet gāzi nevis otrādāk. Beidzot darbu, izslēdziet gāzi.
 
Metināšanas, griešanas un lodēšanas darbos izmantojiet darbu atvieglojošus piederumus, piemēram, knaibles un elementu turētāju (magnētiskie stūri, kas nodrošina metāla elementu fiksāciju). Vienmēr atcerieties lietot cimdus, brilles un aizsargtērpu! 

Nezini, kur pirkt? Mūsu internetveikalā atrodamas dažādas metināšanas iekārtas un ar gāzes izmantošanu saistītas lietas, sākot ar lodāmuriem no Dremel un piederumiem no Telwin, bet nopietniem darbiem priekš amatieriem un profesionāļiem šeit pat internetā atrodami metināšanas aparāti, kā arī metināšanas aizsargmaskas un baloni. Arī pārgājienu un ceļošanas entuziasti mūsu sortimentā spēs atrast nepieciešamo, lai bez raizēm pavadītu laiku pie dabas. Apskatiet atsauksmes,akcijas un izpārdošanas, salīdziniet cenas. Preču iegāde lētāk ir papildus ieguvums, izmantojiet to!

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties gāzes degli?
Tam jābūt viegli izmantojamam un uzstādāmam, drošam, to nevajadzētu ietekmēt laikapstākļiem.
 
Kādi ir gāzes degļu veidi?
Ir degļi, kas ar gāzes balonu tiek savienoti ar šļūteni, un tādi, kurus tieši uzliek uz balona.
 
Kādi ir gāzes metināšanas veidi?
Oksi-acetilēna, oksi-benzīna, butāna vai propāna gāzes metināšana, ūdeņraža gāzes un MAPP gāzes metināšana.
 
Kura liesma ir karstākā gāzes metināšanā?
Acetilēns apvienojumā ar skābekli.
 
Kuru liesmu izmanto nerūsējošajam tēraudam?
Izmanto degvielas maisījumu, kas satur vienādu skābekļa un gāzes daudzumu.