Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Produkta veids
Jauda, W
Ūdens tvertne, l
Platība, m²
Siltumnīcas tips Izliekts×
Rādīt preces Jaunums×
Rāda: 4
Kārtot pēc:
Siltumnīca Springos GT0004, politelēns, 4.5 x 2 m
124,90 / gab.
-10% AR KODU
Tikai tiešsaistē
Jaunums
Bezmaksas piegāde
Siltumnīca Springos GT0004, politelēns, 4.5 x 2 m
  • Garums: 4.5 m
  • Platums: 2 m
  • Augstums: 2 m
  • Siltumnīcas materiāls: Politelēns
  • Siltumnīcas tips: Izliekts
Piegāde
Preces izņemšana
Siltumnīca Springos GT0002, politelēns, 3 x 2 m
89,90 / gab.
-10% AR KODU
Tikai tiešsaistē
Jaunums
Siltumnīca Springos GT0002, politelēns, 3 x 2 m
  • Garums: 3 m
  • Platums: 2 m
  • Augstums: 2 m
  • Siltumnīcas materiāls: Politelēns
  • Siltumnīcas tips: Izliekts
Piegāde
Preces izņemšana
Siltumnīca Springos GT0005, politelēns, 6 x 3 m
210,90 / gab.
-10% AR KODU
Tikai tiešsaistē
SMART LEASING 10
Jaunums
Bezmaksas piegāde
Siltumnīca Springos GT0005, politelēns, 6 x 3 m
  • Garums: 6 m
  • Platums: 3 m
  • Augstums: 2 m
  • Siltumnīcas materiāls: Politelēns
  • Siltumnīcas tips: Izliekts
Piegāde
Preces izņemšana
Siltumnīca Springos GT0001, politelēns, 2 x 2 m
75,90 / gab.
-10% AR KODU
Tikai tiešsaistē
Jaunums
Siltumnīca Springos GT0001, politelēns, 2 x 2 m
  • Garums: 2 m
  • Platums: 2 m
  • Augstums: 2 m
  • Siltumnīcas materiāls: Politelēns
  • Siltumnīcas tips: Izliekts
Piegāde
Preces izņemšana

Siltumnīcas – jebkura dārzkopja sapnis

Siltumnīcas ir mazas mājiņas, kas veidotas no stikla vai cita caurspīdīga materiāla un ir paredzētas augu stādīšanai un aizsardzībai. Tās ir īpaši noderīgas Latvijā, kur klimats nav ļoti silts un papildu siltums, ko siltumnīcas sniedz palīdz izaudzēt augus, kas āra apstākļos iespējams neizaugtu vai augtu slikti.
 
Šīs mazās būves arī aizsargā augus no nelabvēlīgiem laikapstākļiem un ziņkārīgiem putniem, kas vēlas apēst jūsu darba augļus. Taču siltumnīcas ir ļoti dažādas, tādēļ ir būtiski izvēlēties tādu, kas ir piemērota jūsu vajadzīgām. Šajā rakstā jūs uzzināsiet visu nepieciešamo, lai iegādātos tādu, kas atbilst jūsu velmēm.

Lietošanas mērķi

Kāpēc, lai kāds vispār vēlētos siltumnīcu? Ja mājās ir vieta dārzam, tad pūles būvēt siltumnīcu un tērēt naudu uz tās iegādi šķiet liekas. Taču, ja jums ir svarīgi izaudzēt labu ražu vai aizsargāt savus augus, tad nekas to neizdarīs labāk par siltumnīcu. Tajā varēsiet agrā pavasarī sākt audzēt stādus, kuri tiks aizsargāti no iespējamā salā.
 
Vasarā tur varēsiet stādīt paša izaudzētos vai tirgūt nopirktos stādus. Bieži cilvēki izvēlas siltumnīcās audzēt tieši gurķus, tomātus un garšaugus, jo Latvijas klimata apstākļos tie ārpus siltumnīcas aug salīdzinoši slikti. Protams, tajās var audzēt arī daudz ko citu, piemēram, zemenes, mellenes, burkānus, redīsus utt.

Siltumnīcu veidi

Galvenā atšķirība ir to lielums. Katra lieluma siltumnīca ir piemērota savam uzdevumam, tādēļ tālāk šie veidi ir aprakstīti nedaudz detalizētāk.
  • Mini. To lielums atgādina nevis mazu mājiņu, bet gan drīzāk skapīti. Tās parasti neizmanto, lai audzētu lielu daudzumu dārzeņu vai augļu. Visbiežāk mini siltumnīcas tiek izmantotas, lai tajās ievietotu ziedus, telpaugus vai izdiedzētu stādus, kurus pēc tam pārstādīt lielākā siltumnīcā vai dārzā. Daži mini veidi ir tik mazi, ka tos var izmantot uz balkona vai pat iekštelpās.
  • Maza. Tās ir ideālas, ja vēlaties audzēt nelielu daudzumu dārzeņu vai augu vai ja jums dārzā nepietiek vietas lielai siltumnīcai. Mazajās siltumnīcās pietiks vietas, lai izaudzētu, piemēram, rindu ar gurķu stādiem, rindu ar tomātu stādiem un vēl pietiks vietas vēl nedaudz kam citam.
  • Lielā. Ja jūsu mērķis ir izaudzēt lielu ražu, tad noteikti nepieciešams padomāt par lielās siltumnīcas iegādi. Tajā būs vietas izaudzēt ražu gan sev, gan draugiem un, ja ir vēlme, pietiks vietas, lai izaudzētu augļus vai dārzeņus arī tirdzniecībai.

Siltumnīcas izvēle

Tālāk ir norādīti un aprakstīti parametri, kuriem nepieciešams pievērst uzmanību, kad iegādājaties pats savu siltumnīcu.
 
Lietošanas mērķis
 
Ļoti ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kur siltumnīca tiks novietota. Ja iegādāsieties pavisam maziņu, tad to ir iespējams novietot istabā, lai tajā audzētu augus, kuriem nepieciešams papildu siltums. Uz balkona varēsiet novietot nedaudz lielāku siltumnīcu, taču tas, protams, ir atkarīgs no balkona izmēra. Lielās siltumnīcas var ievietot dārzā, un iegūt no tām ļoti lielu ražu.
 
Materiāli
 
Izmantotie materiāli mēdz būt dažādi, un tie var ietekmēt gan temperatūru iekšpusē, gan vēdināšanas iespējas, gan augu attīstību.
  • Polikarbonāts. Tas ir viegls, taču izturīgs materiāls. Polikarbonāts aiztur daļu no saules stariem, tādējādi nodrošinot, ka siltumnīca vasaras laikā nekļūst par pirti. Turklāt tas lieliski spēj uzturēt siltumu un nodrošina labu izolāciju. Šī materiāla vislielākais ieguvums ir gan tā zemā cena, gan vieglā kopšana un uzturēšana.
  • Polietilēns. Arī šis materiāls izceļas ar savu vieglo svaru un zemo cenu. Parasti siltumnīcu pārklājums ir taisīts no vienas vai divām kārtām. Skābeklis un slāpeklis var izkļūt cauri šīm kārtām, jo tā ir poraina, tādējādi ļaujot augiem elpot. Polietilēns gan nespēs uzturēt siltumu tik labi, kā polikarbonāts, turklāt tas ugunsnedrošs.
  • PVC. Ja jums vissvarīgākā ir izturība, tad uzvarētājs noteikti ir PVC. Tas spēj izturēt pat milzīgas sniega kārtas svaru un nodrošina labu izolāciju, padarot to par lielisku izvēli aukstākās klimata joslās, tajā skaitā arī Latvijā. Turklāt PVC materiāla uzstādīšana ir ļoti vienkārša, tādēļ pat iesācējs to varēs izdarīt ļoti ātri.
  • Tekstilmateriāls. Šo visbiežāk izmanto nevis lielajām siltumnīcām, bet lai aizsargātu augus no sala pavasara mēnešos. Tas ir viegls un to var ātri uzlikt un noņemt no augiem. Turklāt tas ir arī lēts, tādēļ tekstilu var droši iegādāties kā rezerves variantu, ja vasara nav gluži tik silta, cik jūs vēlētos.
Izmērs
 
Galvenais, par ko vajadzētu padomāt izvēloties siltumnīcas izmēru, ir augu daudzums, kuru vēlaties tajā izaudzēt. Jo vairāk vēlaties izaudzēt, jo lielāka siltumnīca ir nepieciešama. Taču jāņem vērā, ka lielāka struktūra arī maksās vairāk. Populārākie izmēri ir 2x3 m, 2x4 m, 3x4 m un 3x6 m.
 
Jāpiemin arī svarīgs fakts, ka mazākas siltumnīcas ātrāk uzkarsīs un ātrāk arī atdzisīs, tādēļ, ja jums ir jāizvēlas starp vienu lielu vai divām mazām siltumnīcām, tad labāk ņemt vienu lielu. Pat ja visa vieta netiek izmantota stādīšanai, lielākā siltumnīcā ir iespējams izveidot atpūtas stūrīti vai nelielu glabātuvi dārzkopībai nepieciešamajiem priekšmetiem.
 
Forma
 
Pirmā un visizplatītākā forma ir siltumnīca, kas izskatās pēc mazas mājiņas. To ir viegli uzbūvēt un arī ērti lietot. Bieži tiek izmantotas kupola veida siltumnīcas, jo tās spēj labi aizsargāt augus un veicina to attīstību. Turklāt šīs formas struktūras var ērti savienot kopā gan ar citām siltumnīcām, gan ar mājas sienu. Pastāv arī arkveida struktūras, kuras diemžēl nevarēs savienot nedz ar mājas sienu, nedz citu siltumnīcu. Tas ir salīdzinoši dārgas, bet tajā pat laikā unikālas.

Siltumnīcas uzstādīšana

Pirmā lieta, kas jāņem vērā uzstādot siltumnīcu, ir gaismas pieejamība. To nedrīkst uzstādīt zem kokiem vai mājas ēnā. Bet tajā pat laikā vēlams struktūru uzstādīt tur, kur tai ir aizsardzība pret lieliem vējiem. Tas ir īpaši svarīgi mazajām siltumnīcām, kuras nav ļoti izturīgas. Ja jūs domājat apsildīt siltumnīcu ar elektrību, tad ērtāk būtu to novietot tuvāk mājai.
 
Pirms uzstādīšanas ir jāapskata reljefs, uz kuras siltumnīca tiks novietota. Ja tas ir nelīdzens, tad zeme ir jāizlīdzina. Visbeidzot, uzstādot to ir jāpadomā arī par ventilāciju, jo bez tās mazā būve kļūs pārāk karsta arī augiem. Obligāti jānotiek gaisa apmaiņai, un jo lielāka ir siltumnīca, jo vairāk ventilācijas nepieciešams. 

Vietas maksimāla pielietošana

Kad siltumnīca ir uzstādīta savā jaunajā vietā, tad ir jāpadomā par to, kā maksimāli lietderīgi izmantot iegūto vietu. Būtu muļķīgi izmantot tikai siltumnīcā pieejamo zemi, īpaši, ja tā ir salīdzinoši augsta. Pie siltumnīcas sienām var pievilkt špaleras un augu balstus, lai skaisti izrotātu ēkas sānus.
 
Pie griestiem var pielikt pakarināmos puķu podus un izmantot āķus. Tāpat varat izmantot speciālus plauktus, lai tajos novietotu puķu podus vai dēstu kasetnes. Nav aizliegts arī utilizēt kādu brīvu stūrīti ūdens mucai vai nelielam skapītim, kur ievietot dārza cimdus, šķēres, kapļus un citus noderīgus dārzkopības rīkus.

Kur pirkt?

Veikalā Ksenukai jūs varēsiet atrast gan lielas, gan mazas siltumnīcas, kas taisītas no dažādiem materiāliem. Pie mums varēsiet iegādāties siltumnīcas no tādiem zīmoliem kā Averto, Besk, Click & Grow, Klasika un citiem. Tāpat pie mums atradīsiet citas noderīgas preces, piemēram, gudros dārzus, laistīšanas sistēmas un palīgdetaļas siltumnīcām.  Ienāciet mūsu veikalā, filtrējiet pēc vēlamajiem parametriem un nopērciet sev vajadzīgo preci jau šodien!

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties siltumnīcu? 
Jāņem vēra siltumnīcas izmērs, materiāls un forma.
 
Kādi siltumnīcu veidi pastāv? 
Pastāv mini siltumnīcas, mazās siltumnīcās un lielās siltumnīcas.
 
Kāda izmēra siltumnīca man ir vajadzīga? 
Tas ir atkarīgs no tā, cik daudz vietas jums ir pieejams un daudz ražas vēlaties iegūt. Jo vairāk vēlaties, jo lielākā siltumnīca ir nepieciešama.
 
No kāda materiāla izvēlēties siltumnīcu? 
Populārākie materiāli ir polikarbonāts, polietilēns un PVC. Katram no šiem materiāliem ir savi ieguvumi, taču visbiežāk izmanto tieši polikarbonātu.
 
Kā man vajadzētu iekārtot siltumnīcu? 
Siltumnīcas zemē varat sastādīt augļus un dārzeņus, pie sienām pielikt špaleras, kur var augt vīteņaugi, un pie griestiem pielikt pakarināmos puķu podus. Šādā veida vieta tiks maksimāli utilizēta.