Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Zīmols
Dalībnieku skaits
Ieteicamais vecums līdz 13. g.×
Rāda: 1
Kārtot pēc:
Galda spēle Indie Boards & Cards The Resistance (The Dystopian Universe), EN
29,89 / gab.
Tikai tiešsaistē
Galda spēle Indie Boards & Cards The Resistance (The Dystopian Universe), EN
  • Dalībnieku skaits: 5 - 10
  • Ieteicamais vecums no: 13. g.
  • Ieteicamais vecums līdz: 13. g.
Piegāde
Preces izņemšana

Galda spēles – jautram vakaram kopā ģimeni un draugiem

Vai jūs vēlaties pavadīt vairāk laikā kopā ar savu ģimeni vai draugiem, bet nezināt, ko tieši varētu kopīgi darīt? Neuztraucieties, jo atbilde ir daudz vienkāršāka nekā sākumā varētu šķist. Galda spēles ir radītas, lai vairāki cilvēki varētu jautri kopīgi pavadīt laiku. Turklāt tās nopērk vienreiz un pēc tam var paturēt uz mūžu, jo neviens nekad neliks maksāt par spēli divreiz. Taču galda spēles ir tik dažādas, sākot no vienkāršām spēlēm bērniem un beidzot ar spēlēm, kurām ir ļoti garas noteikumu grāmatas. Šajā rakstā jūs varēsiet uzzināt, kādas spēles ir piemērotākas jums.

Galda spēļu ieguvumi

Ja neskaita laika aizņemšanu, spēles var palīdzēt attīstīt daudz noderīgas prasmes. Neatlaidība ir viena no svarīgām prasmēm, tāpat arī uzmanība, jo dažkārt pietiek novērsties uz sekundi, un spēle jau ir zaudēta. Bērniem ļoti noderīgi ir attīstīt iztēli un spēju veikt lēmumus. Caur spēlēm bērni sapratīs, ka lēmumiem var būt gan labas, gan sliktas sekas.

Galda spēļu veidi

Tās var sadalīt dažādās kategorijās atkarībā no tā, par ko spēle ir un kādā veidā tā tiek spēlēta. Tālāk ir pieminēti daži populārākie spēļu veidi.
 
Intelektuālās
 
Šīs spēles liek jums kustināt savas pelēkās smadzeņu šūniņas. Viena no šādām spēlēm ir slavenais Scrabble, kur no jums pieejamiem burtiem ir jāizveido vārdi, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu.
 
Stratēģijas
 
Šīm spēlēm ir jāapsver ne tikai savi gājieni, bet arī pretinieku. Ir jādomā, ko pretinieks mēģina izdarīt un jāaptur viņu, lai uzvara būtu jūsu pusē. Šahs ir viena no slavenākajām stratēģijas spēlēm, tāpat var pieminēt arī spēli Carcassonne, kur ir jābūvē pilsētas, ceļi un jāiegūst punkti savā labā.
 
Ekonomiskās
 
Šajās spēles uzvarētājs ir tas, kuram beigās ir visvairāk naudas. Vispopulārākā ekonomiskā spēle ir plaši pazīstamais Monopols, kur spēlētājiem ir jāpērk īpašumi un jāiekasē nodokļi no tiem, kas nejauši nonāk viņu īpašumos.
 
Aktīvās
 
Šajās spēlēs ir aktīvi jāiesaistās un jāizmanto sava veiklība, lai uzvarētu. Šeit jāpiemin spēle Ice Cool, kur spēlētājiem ir jāspēlē kā pingvīniem, kas mēģina izbēgt no kontroliera un tajā pat laikā mēģināt iegūt sev gardās zivtiņas.
 
Radošās
 
Šīs spēlēs liek uzsvaru uz spēlētāju iztēli. Šeit jāpiemin Pictionary, kur jāmēģina citiem spēlētājiem attēlot savu vārdu pēc iespējas saprotamākā veidā, neizmantojot vārdus.

Kā izvēlēties galda spēli?

Tālāk ir aprakstīts, kam jāpievērš uzmanība iegādājoties galda spēli.
  • Kam tā domāta? Vai tā ir domāta bērniem? Pieaugušajiem? Diviem spēlētājiem? Vai visai ģimenei? Šo visu var noskaidrot paskatoties spēles aprakstā, jo visām spēlēm ir norādīts gan vecums, gan ieteicamais spēlētāju skaits.
  • Notikums. Tā var būt dzimšanas dienas, ballīte vai vienkārša atpūta pie galda. Dažas spēles būs labāk piemērotas vienam notikumam, bet dažas – citam.
  • Valoda. Spēles ir veidotas dažādās valodās, krievu, angļu, latviešu, lietuviešu un arī igauņu. Galvenais ir izvēlēties valodu, kuru visi spēlētāji var saprast.
  • Spēles izmērs. Ja spēle domāta ceļam un jums nepieciešams ietaupīt vietu, tad noderēs spēles, kuras aizņem maz vietas, piemēram, UNO, taču, mājas spēlēm var izvēlēties arī lielās kastes, kas satur daudz skaistu kāršu un kauliņu.
  • Sarežģītība. Ja spēlēsiet kopā ar bērniem, tad vajadzētu izvēlēties spēli ar vienkāršākiem noteikumiem, lai arī viņi varētu visu saprast.

Kā izvēlēties spēli dažāda vecuma bērniem?

Tālāk ir sniegti daži ieteikumi vadoties pēc bērna vecuma.
 
1,5–3 gadi
 
Šajā vecumā ir nepieciešama spēle, kuras noteikumi ir ļoti vienkārši. Turklāt arī pašai spēlei jābūt košai, saistošai un vēlams arī pamācošai. Labs piemērs būtu Baby Memo, kur bērniņam ir jāsaliek kopā bildītes, kur attēloti vienādi zvēri.
 
3–5 gadi
 
Šai vecuma grupai ir svarīgi pievērst uzmanību tieši aktīvām spēlēm, kas palīdz attīstīt roku veiklību. Labs piemērs būtu Mini Crocodile Attack, kur bērnam ir jāatrod krokodila sāpošais zobiņš un jāpaspēj paraut malā rociņa, kad krokodils cērt savu muti ciet.
 
5–7 gadi
 
Šajā vecumā ir jāmēģina bērniem mācīt sadarboties, turklāt arī jaunu zināšanu apguve būtu ļoti noderīga. Twister ir lieliska spēle vairākiem spēlētājiem, kas liks bērniem smieties un censties izlocīties viens otram garām, lai aizsniegtu noteikto krāsu uz paklāja.
 
7–10 gadi
 
Skolas vecuma bērnus jau var iepazīstināt ar stratēģijas spēlēm. Piemēram, Battleships vai Kuģīši, kur bērniem ir jāatrod un jānoslīcina pretinieka kuģi, bet tajā pat laikā jāsargā savējie.
 
10 gadi un vairāk
 
Šajā vecumā jau var spēlēt pavisam sarežģītas spēles, piemēram, pasaules slaveno Catan. Tajā ir jāiegūst resursi, jābūvē pilsētas, ciematus un ceļus, lai iegūtu sev pēc iespējas vairāk punktu.

Kur pirkt? 

Veikalā Ksenukai varēsiet iegādāties dažādas galda spēles no tādiem lieliem zīmoliem kā Brain Games, Ravensburger, Hasbro, Smart Games un vēl daudziem citiem. Tāpat pie mums varēsiet atrast arī puzles, galda hokeju un daudzfunkcionālos spēļu galdus. Ienāciet un veiciet savu izvēli jau šodien!

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties galda spēli? 
Jāņem vērā spēles žanrs, ieteicams spēlētāju vecums un spēlētāju skaits.
 
Kādi galda spēļu veidi pastāv? 
Intelektuālās spēles, stratēģijas spēles, ekonomiskās spēles, aktīvās spēles un radošās spēles.
 
Kas ir uz stratēģiju balstītas galda spēles? 
Šajās spēlēs ir rūpīgi jāapsver gan savi, gan pretinieku gājienu un jādomā par to turpmāko ietekmi uz spēli. Pat ja sākumā spēle var nebūt jums par labu, ja spēlēsiet gudri beigās tāpat varat kļūt par uzvarētāju.
 
Vai galda spēles palīdz uzlabot sociālās prasmes? 
Jā, noteikti var. Galda spēles liek cilvēkiem sarunāties un sadarboties, uzlabojot attiecības spēlētāju vidū.
 
Kam pievērst uzmanību, izvēloties galda spēli pieaugušajiem? 
Pieaugošo spēlēm jābūt gan aizraujošām, gan pietiekami sarežģītām, lai piesaistītu viņu uzmanību. Pārlieku vienkāršas spēles noteikti ātri apniks.