Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Rāmis
Daļai iekārtu ir maliņas, kas tās norobežo no virsmas, kurā ierīce iebūvēta. Tās tiek iedalītas gan pēc materiāliem (nerūsējošā tērauda, metāla, tērauda, stikla, Facette), gan skaita un formas (2 slīpas sānu malas, 4 slīpas sānu malas, slīpa priekšējā mala).
Plīts virsmas veids
Elektrisko virsmu sildriņķu iedalījums – Čuguna, Hi-Light un HighSpeed. Čuguna virsmas lēni uzkarst un lēni atdziest. Hi-Light un HighSpeed un riņķi ātri uzkarst, tad pārslēdzas uz pazeminātu darba temperatūru.
Riņķu skaits
Vadība
Izšķir mehāniskās un sensoru vadības virsmas. Mehāniskā vadība ļauj Jums vadīt virsmu ar kloķu palīdzību, sensoru vadība – ar pieskārieniem.

Kategorijā "Elektriskās plīts virsmas" nekas nav atrasts

Meklēt vēlreiz

Kā izvēlēties piemērotāko plīts virsmu?

Pilnībā aprīkota virtuve ir katras sievietes sapnis, jo tad iespējams gan ātri, gan gardi pagatavot iecienītākās maltītes. Taču kas gan būtu maltīšu pagatavošana bez piemērotas plīts virsmas? Plīts virsmu izvēle ir plaša un piedāvājumā iespējams apjukt, tādēļ esam sagatavojuši ceļvedi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko plīts virsmu!

Elektriskās plīts galvenā funkcija un veidi

Elektriskās plīts pamatā ir sildelements, kas zem keramikas virsmas silda visu plīts laukumu, tad panna vai katls sāk sakarst un var sākt gatavošanu.
Pastāv vairāku veidu elektriskās plītis, piemēram:
  • stikla elektriskā plīts virsma;
  • elektriskā čuguna plīts – riņķi izgatavoti no čuguna, lēni uzkarst un atdziest.
Pastāv arī iebūvējamās plīts virsmas, kas pašlaik iemanto ar vien lielāku popularitāti.

Elektriskās plīts priekšrocības

Mūsdienās elektriskās plītis aktīvi sacenšas ar indukcijas plīts virsmām, jo tās ir diezgan līdzīgas, taču elektriskā plīts sniedz citādākus ieguvumus:
  • tās ātrāk uzsilda un pagatavo ēdienu;
  • darbojas klusi;
  • tām ir ilgāks kalpošanas laiks un mazāka iespēja salūzt;
  • izdevīguma ziņā tās ir lētas;
  • gatavošanai nav nepieciešami papildus īpaši trauki, kā tas ir ar indukcijas plītīm.

Riņķu skaits

Riņķu skaits uz plīts nosaka to, cik daudz ēdiena vienā reizē iespējams pagatavot. Ja gribi pagatavot kārtīgas ģimenes vakariņas, būs nepieciešama plīts ar 4 riņķiem vai pat 5, taču dzīvošanai vienatnē pietiks ar divriņķu plīti. 3 riņķu plītis var nosaukt par optimālo variantu pārim, jo bieži vien viens riņķis ir lielāks par diviem citiem un gatavošana ir vienkāršāka.

Vadība

Mūsdienīgajā pasaulē elektriskās plītis ir aprīkotas ar skārienjūtīgu vadības bloku, kas ar vienu pieskārienu ieslēdz plīti un to izslēdz. Taču vēljoprojām pieejami ir trīs vadības veidi – sensoru, elektroniskais un mehāniskais.
 
Mehāniskā vadība ļauj plīti vadīt klasiski - ar kloķu palīdzību, sensoru vadība ieslēdz un izslēdz plīti, tiklīdz uz riņķa tiek uzlikta panna vai katls. Taču, ja izvēlies elektrisko vadības bloku, uzmani šīs ierīces no bērniem, kas var pēkšņi ieslēgt plīti pat netīšām tai pieskaroties.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes rādītāji palīdz ne tikai pircējiem vieglāk izdarīt izvēli, bet arī tādā veidā tiek samazinātas ar siltumnīcas efektu radušās gāzu emisijas. Kopumā plītīm izšķirtas 3 energoefektivitātes klases – A, B un C. Izvēloties katru klasi, jāskatās, jo vairāk plusiņu pie klases apzīmējuma, jo mazāk enerģijas tā patērēs.
 
Pie katras elektrotehnikas jābūt energoefektivitātes klases uzlīmei, kas parāda visu informāciju par attiecīgo elektrotehniku, tai skaitā to, cik elektroenerģijas gada laikā tā patērēs, cik tā sver, kāda ir tās ietilpība, cik daudz enerģijas tā patērē vienā lietošanas reizē, u.c.

Funkcionalitāte

Katrai plītij ir dažādas iespējamās funkcijas, tādēļ šoreiz nosauksim populārākās:
  • aizsardzība pret pārkaršanu;
  • taimeris;
  • automātiskā izslēgšanās, kad uz plīts nestāv pannas;
  • temperatūras kontrole.

Apmales jeb rāmis

Ja izvēlies iebūvējamo plīts virsmu, tad ņem vērā to, ka tai var būt metāla apmales jeb rāmis, kas ir gan dekoratīvs, gan praktisks elements, jo vizuāli nodala plīti no pārējās virtuves virsmas. Apmales var būt izgatavotas no nerūsējošā tērauda, metāla vai stikla.

Jauda

Plīts izvēles procesā noteikti ir jāpievērš uzmanība jaudai. Jo jaudīgāka ierīce, jo ātrāka un efektīvāka tā būs. Plašajā internetveikalu piedāvājumā iespējams atrast tādas preces, kuru maksimālā pieslēguma jauda ir no 2200 līdz 11200 W.

Krāsa

Elektriskās plīts virsmas pieejamas visās klasiskajās krāsās – balta, melna, nerūsējošā tērauda, pelēka un sudraba. Šīs krāsas var pavisam vienkārši pieskaņot virtuves interjeram!

Padomi elektriskās plīts ilgākai kalpošanai

Lai nodrošinātu elektriskās plīts kalpošanu līdz pat desmitiem gadu, tā ir attiecīgi jākopj pēc katras gatavošanas reizes. Lūk daži padomi, kā plīti uzturēt vienmēr tīru un ilgāk kalpojošu:
  1. pēc katras gatavošanas reizes plīti noslauki vismaz ar lupatiņu, ja nepieciešams, lieto pret tauku tīrīšanas līdzekļus;
  2. izslēdz plīti savlaicīgi un liek netērē elektroenerģiju;
  3. ja nepieciešams, lielākiem traipiem izmanto skrāpi, taču centies nesaskrāpēt virsmu;
  4. lai plīts kalpotu ilgi, izmanto tai piemērotus traukus;

Ko darīt, ja man neder iebūvējamās plīts virsmas?

Ja vienkārši vēlies nomainīt plīti, bet nevēlies, lai tā būtu iebūvējama, iesakām apdomāt variantu par kombinētām plītīm, kas vienlaicīgi pilda gan cepeškrāsns, gan plīts funkcijas. Savukārt, lai nodrošinātu ēdiena smaržu neizplatīšanos pa visu māju un sasniegtu lielāku tīrību mājoklī, iesakām padomāt par tvaika nosūcēju un citu piederumu iegādi.

Kādi zīmoli piedāvā iegādāties elektriskās plītis?

Domājams, ka nevienam nav noslēpums par aktīvi pārstāvēto elektroierīču ražotāju sarakstu. Arī šajā gadījumā tas ir liels, tādēļ nosauksim tikai populārākos zīmolus – AEG, Bosch, Electrolux, Whirpool, Hansa, Weff, Siemens, Samsung, u.c. Noteikti katram ir jau savs iemīļotākais zīmols, tādēļ izvēlēties noteikti nebūs grūti. Taču, ja tomēr ir grūti saprast, kāds ir labākais zīmols, tad iesakām palasīt atsauksmes no citiem lietotājiem un izvēlēties šādā veidā!
 
Ksenukai.lv piedāvā elektriskās plītis plašā izvēlē par lieliskām cenām. Izmanto piedāvātās akcijas un regulārās izpārdošanas, lai iegādātos preces virtuves iekārtošanai daudz izdevīgāk!

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties elektrisko plīti?
Jāņem vērā riņķu skaits, funkciju daudzums, jauda, cena, zīmols un vēlmes.
 
Kādi elektrisko plīšu veidi pastāv?
Pastāv čuguna, iebūvējamās un kombinētās plītis.
 
Kāda ir atšķirība starp elektrisko un indukcijas plīti?
Indukcijas plītij nepieciešami speciāli trauki, un tā patērē vairāk enerģijas un var būt skaļāka, nekā elektriskā plīts.
 
Vai elektriskās plīts virsmas patērē daudz elektroenerģijas?
Nē, tās patērē salīdzinoši maz elektroenerģijas, jo ir ekonomiskas.
 
Cik ilgi kalpo elektriskās plīts virsmas?
Tās kalpo no 5 – 15 gadiem, atkarībā no rūpēm par to un gatavošanas biežuma.