Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Cena
Saderīgie ražotāji
Miglotāja tips
Izplatītākie inhalatoru veidi ir kompresijas, ultraskaņas, tvaika un dozētā spiediena. Kompresijas inhalators darbojas ar saspiesta gaisa pūsmu, kas tiek sajaukta ar šķīdumu no zāļu tvertnes, radot nepieciešamo vielu aerosolu. Ultraskaņas inhalatori darbojas ar ultraskaņas viļņu palīdzību, bet tvaika inhalatori – ar tvaiku palīdzību. Dozētā spiediena inhalatori ir pārnēsājamie baloniņi.
Daļiņu izmērs, μm
Caurplūdes koeficients, l/min
Trokšņa līmenis, dB
Rāda: 3
Kārtot pēc:
Inhalators, kompresijas Esperanza Zephyr ECN002
22,09 / gab.
Tikai tiešsaistē
Inhalators, kompresijas Esperanza Zephyr ECN002
  • Miglotāja tips: Kompresijas
  • Daļiņu izmērs: 0.5 - 10 μm
  • Caurplūdes koeficients: 0.4 l/min
  • Trokšņa līmenis: 55 dB
  • Elektroapgāde: Elektriskā tīkla
Piegāde
Preces izņemšana
Inhalators bērniem, kompresijas Esperanza Breeze ECN001
22,69 / gab.
Pieejama noliktavā
Tikai tiešsaistē
Inhalators bērniem, kompresijas Esperanza Breeze ECN001
  • Miglotāja tips: Kompresijas
  • Daļiņu izmērs: 0.5 - 10 μm
  • Caurplūdes koeficients: 0.4 l/min
  • Trokšņa līmenis: 55 dB
  • Elektroapgāde: Elektriskā tīkla
Piegāde
Preces izņemšana
Inhalators, ultraskaņas Esperanza ECN005 Mist Turquoise
18,39 / gab.
Pieejama noliktavā
Tikai tiešsaistē
Inhalators, ultraskaņas Esperanza ECN005 Mist Turquoise
  • Miglotāja tips: Ultraskaņas
  • Daļiņu izmērs: 6 μm
  • Caurplūdes koeficients: 0.2 l/min
  • Trokšņa līmenis: 25 dB
  • Elektroapgāde: Akumulators
Piegāde
Preces izņemšana

Kas jāņem vērā, izvēloties inhalatoru?

Par veselību mums būtu jādomā nepārtraukti, sevišķi rudenī un ziemā, kas var pārsteigt ar neparedzētiem laikapstākļiem un dažādām vīrusu slimībām.
 
Vienas no izplatītākajām kaitēm ir tieši elpošanas traucējumu problēmas, kas skar gan pieaugušos, gan bērnus.
 
Šādām problēmām lieliski palīgā var nākt inhalators (nebulaizers). Lai iegādes procesā inhalatora izvēle būtu vienkāršāka, esam apkopojuši lietas, kam būtu jāpievērš uzmanība.

Kas ir inhalators un kam tas var palīdzēt?

Inhalators ir ierīce zāļu inhalācijām, proti, šķidrās zāles ierīce pārvērš mazos pilienos. Cilvēks, uzliekot masku, šos pilienus ieelpo, tie nonāk elpceļos un sāk ārstēšanas procesus. Kopumā, inhalators ir lieliska ierīce elpceļu slimību profilaksei un ārstēšanai gan zīdaiņiem, gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Inhalatoru veidi

Arī šī, šķietami sarežģītā ierīce ir pieejama dažādos veidos. Zemāk aprakstīsim katru no tiem.
  • Tvaika inhalators – ierīce, kas inhalācijas veic ar tvaiku palīdzību. Šādu ierīci visbiežāk izmanto gaistošiem šķīdumiem, piemēram, ēteriskajām eļļām un zāļu novārījumiem. Šajā gadījumā ārstniecības efektu dod ne tikai ārstnieciskās vielas, bet arī karstais tvaiks, kas šo tvaika elpošanas inhalatoru padara efektīgāku
  • Kompresijas inhalators – rada tādu kā aerosolu, kas izsmidzina ārstnieciskās vielas. Šo ierīci plaši izmanto medicīnā un īpaši noder bronhiālās astmas slimniekiem
  • Ultraskaņas inhalators – šis inhalators ar ultraskaņas palīdzību pārveido šķidrās ārstniecības vielas smalkā aerosolā. Tam ir klusāka darbība, nekā kompresijas inhalatoriem. Taču, ar šo ierīci nav iespējams veikt antibiotiku un citu medikamentu inhalācijas, jo ultraskaņas procesā šīs zāles tiek sabojātas
  • Membrānas inhalators – ierīces pamatā ir membrānas vibrācija, kas ir daudz efektīvāka par ultraskaņas ierīcēm. Šīm ierīcēm ir viendabīgāks šķidro daļiņu izmērs un īsāks inhalācijas laiks. Tie darbojas ar baterijām un ir piemēroti visiem inhalāciju šķidrumiem.

Kādu slimību ārstēšanai izmanto inhalatorus?

Inhalatorus izmanto, lai ārstētu iesnas, vieglu bronhītu, dažādas alerģijas, astmu, pneimoniju, saaukstēšanos. Protams, inhalatorus var lietot profilaktiski, proti, kad jūti pirmās saslimšanas pazīmes, taču nebūtu ieteicams to lietot bez ārsta atļaujas un rekomendācijām.
Inhalācijām vidējais nepieciešamais laiks ir 5-10 minūtes.

Daļiņu izmērs

Ņemot vērā inhalatora darbības principu, jau iepriekš noskaidrojām, ka tas ārstnieciskās vielas pārvērš sīkās daļiņās (aerosolā). Tātad, tas, cik lielas vai sīkas ir daļiņas arī ietekmē to, kā notiks ārstēšana.
  • Daļiņas ar diametru 5-10 mikroni – nosēžas balsenē un nazofarneksā
  • Daļiņas ar diametru 2-5 mikroni – nonāk dziļākajos elpceļos, trahejā un bronhos.
  • Daļiņas ar diametru 0,5-2 mikroni – nonāk dziļākajos elpceļos, iekļūst alveolos.

Uzlādes veids

Daļa no piedāvājumā esošajiem inhalatoriem darbojas ar baterijām, taču citiem ir arī akumulatori, kā arī iespējams pievienot pie elektriskā tīkla.
 
Protams, vienmēr būtu jāseko līdzi tā uzlādes līmenim, ja nepieciešams, jāuzlādē akumulators vai jānomaina baterijas. Jo tiklīdz inhalators zaudē savu jaudu, tas zaudē arī ārstēšanās efektivitāti.

Dizains

Piedāvājumā esošie inhalatori ir dažādos dizainos un formās. Tos iespējams pielāgot dažādām vajadzībām sevišķi bērniem. Bērniem pieejamie inhalatori var būt gan dažādu dzīvnieku tematikā – Esperanza inhalators gotiņa, lācis, kaķis, gan dažādās krāsās – balts, dzeltens, zils, u.c. Bērniem šie dažādiem dizaini būs interesanti, un tādējādi iespējams bērnam veikt inhalācijas, kamēr viņš aplūko interesantos ierīces dizainus.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties inhalatoru bērniem?

Pirmkārt, jau iepriekš noskaidrojām, ka bērnam ir svarīgs dizains, kas to novērsīs un iedrošinās. Otrkārt, ir svarīgi, lai inhalators darbotos klusi, jo bērns var nobīties no skaņām un neļaut veikt inhalācijas. Tāpat jāvērš uzmanība dažādām funkcijām – temperatūras kontrolei, ultraskaņas inhalatoriem, u.c. iespējām.

Vecums, no kura var lietot inhalatoru

Ir dažādu veidu inhalatori, kurus var lietot jau no dzimšanas, taču ne visi tam ir piemēroti. Tvaika inhalatorus aizliegts lietot bērniem līdz 1 gada vecumam. Noteikti ir jāizlasa lietošanas instrukcija un jākonsultējas ar ārstu par piemērotākā inhalatora izvēli ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Ierīces, kam vēl būtu jābūt katrā mājoklī

Ir svarīgi, lai mājās būtu visas nepieciešamās ierīces, lai ne tikai saslimšanas gadījumā, bet arī ikdienā nebūtu jāuztraucas par to neesamību. Piemēram, asinsspiediena mērītājs noderēs cilvēkiem ar asinsspiediena problēmām, savukārt tekstila, infrasarkanie sildītāji lieliski palīdzēs vēsos rudens un ziemas vakaros. Un tie, kas seko līdzi savam svaram, var iegādāties ķermeņa svarus, kas vienmēr palīdzēs noskaidrot, kāds ir šī brīža stāvoklis un vai tas ir veselīgs vai nē.

Zīmoli

Šīs lieliskās ierīces ražo populārākie medicīnas un citu elektronisko preču ražotāji, tajā skaitā – Beper, Beurer, Esperanza, Medisana, Mes Med, Omron, Oro-Med. Populārākais no tiem ir Esperanza, kas ražo inhalatorus par ļoti pieņemamām cenām. Esperanza piedāvājumā atradīsi gan inhalatorus bērniem, gan pieaugušajiem. Tos ir viegli lietot un tie aprīkoti gan ar akumulatoriem, gan ar elektriskā tīkla padevi.  
 
Inhalators ir ierīce, kam jābūt pieejamai vienmēr, lai vajadzības gadījumā to ātri varētu iegādāties. Tādēļ arī tās ir pieejamas Ksenukai.lv! Internetveikals piedāvā plašu inhalatoru klāstu dažādām vēlmēm un vajadzībām, kā arī regulāri piedāvā akcijas un izpārdošanas, lai nodrošinātu labāko iepirkšanās pieredzi internetā.

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties inhalatoru?
Noteikti jāņem vērā tas, kādām inhalācijām tas ir paredzēts, kā arī uzlādes veids, dizains u.c. parametri.
 
Kādi inhalatoru veidi pastāv?
Pastāv ultraskaņas, membrānas, tvaika, astmas inhalatori, kompresijas un elpošanas inhalatori.
 
Kā izvēlēties inhalatoru mazuļiem?
Ieteicams būtu konsultēties ar ārstu pirms izvēles, taču tam jābūt klusam, piemēram, ultraskaņas.
 
Pārnēsājams vai ar elektrotīklu darbināms inhalators. Ko izvēlēties?
Ja inhalators ir jāņem līdzi ikdienas gaitās, iesakām izvēlēties pārnēsājamu inhalatoru, kas darbojas ar bateriju palīdzību.
 
Kāds ir inhalatora kalpošanas laiks?
Inhalators var kalpot ilgi, līdz pat vairākiem gadiem. Viss ir atkarīgs no tā, cik bieži to izmanto.