Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Atlasīšana

Ar apgaismojumu
Ar filtru
Ūdens filtrācijas sūkņa jauda, l/h
Ar sildītāju
Produkta veids Grunts×
Zīmols Trixie×

Kategorijā "Akvāriji un to aprīkojums" nekas nav atrasts

Meklēt vēlreiz

Akvārija iegāde un tā pareizā izvēle 

Akvāriji zivīm ir dažādi — ir akvārijs iesācējiem, kas paredzēts neliela daudzuma zivju uzturēšanai, vai  akvāriji gailīšiem, kas radīti tiešī šīs šķirnes zivīm, tāču jāatcerās, ka visām zivīm nepieciešams skābeklis. Jo lielāks ūdens virsmas laukums, jo labāka ir toksisko gāzu izvadīšanas un apmaiņas pret skābekli attiecība. Veselām zivīm ir svarīgi nodrošināt pietiekami daudz vietas zivīm peldēšanai un lielu gaisa un ūdens virsmas attiecību. Akvārija izmēri tieši ietekmē abus. 
 
Pirms pikrt akvāriju, svarīgi zināt arī par to ražotājiem un saprast, kādu kvalitāti tie nodrošina. Šodien internetā iespējams iegādāties akvārijus un to aprīkojumus, akvāriju iekārtas, dekorācijas un lampas lētāk nekā klātienes veikalos no tādiem populāriem akvāriju ražotājiem kā: Aquael, Boyu, Croci, Ferplast, Hailea, Hydor, Prodac, Sera, Tetra, Tropical. Svarīgi aksesuāri akvāriju mīļotājiem ir piederumi filtriem, sūkņi un ķimikālijas, akvāriju kopšanas līdzekļi un sausā barība zivīm, bez kuriem akvārija uzturēšana nav iespējama. 

Kas jāņem vērā pirms akvārija iegādes? 

Akvārija izmērs
 
Akvārija izmērs ir svarīgs aspekts, kas jāņem vērā pirms iegādājaties akvāriju. Izmēri ir dažādi sākot no maza līdz milzīgam. Mazs akvārijs ir piemērots mazākām saldūdens zivīm. Mazākiem akvārijiem būs vieglāk atrast vietu jūsu mājās, taču, jo mazāka ir tvertnes ekosistēma, jo grūtāk ir pastāvīgi uzturēt labu ūdens kvalitāti.
 
Ir svarīgi, lai zivju skaits akvārijos atbilstu izmēram, savukārt vidēja izmēra zivju akvāriji būs ideāli saldūdens zivīm, pieņemot, ka zivju skaits tajā ir atbilstošs. Lūkojaties pēc lielākām sālsūdens zivīm vai varbūt jūras dzīvniekiem? Jums noteikti būs piemēros lielais akvārijs, kurā iespējams turēt lielas zivis un jūras dzīvniekus (astoņkāji, krabji, vēži u. c.).
 
Akvārija materiāls
 
Šodien pieejami akvāriji no stikla un akrila. Stikls ir lēts un viegli pieejams. Konstrukcija ir vienkārša, izmantojot RTV silikona līmi un tam nav nepieciešams rāmis, savukārt akrils ir izturīgs, ūdensnecaurlaidīgs, un tam ir tāda pati kristāldzidra caurspīdīgums kā stiklam, lai Jūs varētu vērot savas zivju ikdienas gaitas. 
 
Budžets
 
Budžets, bieži vien ir noteicošais faktors akvāriju iegādē. Tāpēc svarīgi jau pirms iegādes noteikt akvārija iegādes budžetu, lai tajā iekļautos un saņemtu maksimālu gandarījumu par pirkumu. 
 
Zivju veids un skaits
 
Lai zivīm būtu komfortabla uzturēšanās akvārijā, jāņem vērā, ka mazie akvāriji paredzēti gailīšiem, gupijām un citām zivīm, savukārt lielajos akvārijos labi jutīsies Arowana vai Barb zivis. 

Akvāriju veidi 

Internetā, iespējams pirkt dažādus akvārijus, taču standartā tie nopērkami ar vai bez aprīkojuma. 
 
Akvārijs ar aprīkojumu
Parasti tajā jau ir iestrādāta gaisma, filtri un mākslīgie augi. Tas ietaupa laiku akvārija uzstādīšanā un aksesuāru iegadē. 
Akvārijs bez aprīkojuma
Parasti bez aprīkojuma. Dod iespēju Jums pašiem izvēlēties un atlasīt vajadzīgos aksesuārus, kas atbilst Jūsu gaumei un budžetam, 
 

Kas vēl jāņem vērā izvēloties akvāriju?

  • Filtrēšanas sistēma, ir būtiska akvarijā sistēmā, jo filtrs pamatā attīra ūdeni no gružiem, noņem toksisko amonjaka un nitrātu uzkrāšanos un airē ūdeni, lai jūsu zivis varētu elpot.
  • Akvārija sildītājs un apgaismojums, ir svarīgi aksesuāri. Jo tie nodrošina optimālo ūdens temperatūru un gaismas spožumu, lai zivis justos labi. 
  • Dzīvo akvāriju augu izvēle pret māksligajiem. Dzīvie augi attīrīs Jūsu akvāriju un padarīs to krāsaināku, savukārt mākslīgajiem augiem nav nekādu vērtīgu funkciju. 

Cik bieži jātīra akvārijs?

Akvārijs jātīra atkarībā no tā, cik daudz zivju ir tajā ir un cik tās ir netīras, taču  lielākā daļa akvāriju ir jātīra aptuveni reizi divās nedēļās izmantojot akvāriju apkopes piederumus. Akvārija tīrīšanas procesā  jāietver grants sifonēšana, lai noņemtu visus gružus un neapēsto pārtiku, un apmēram 10–15 % ūdens nomaiņu.

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kāda izmēra akvāriju man vajadzētu iegādāties savām zivīm?
Lai iegādātos pareizā izmēra akvāriju, Jums sākumā jāsaprot, kāda izmēra un veida zivis tajā turēsiet un pēc tam tām jāpielāgo akvārijs — no maza izmēra līdz pat lielam.
Kā noteikt pareizo filtrēšanas sistēmu savam akvārijam?
Pastāv trīs veidu fitrēšanas sistēmas — bioloģiskā, ķīmiskā un mehāniskā filtrēšanas sistēma. Jums jāsaprot, vai vēlaties pašu vienkāršāko mehānisko, vai vēlaties maksimāli attīrīt savu akvāriju izvēloties, piemēram, bioloģisko filtrēšanas sistēmu.