Kā piešķirt jūsu vannasistabai pilnīgi jaunu izskatu? Ar ko sākt? Kam ir jāpievērš uzmanība? Šeit atradīsiet noderīgas idejas, kas ietaupīs jūsu laiku un naudu.


Vispirms – plānošana, kas ir jūsu vissvarīgākais uzdevums
“Rīt noņemsim vecās flīzes no vannasistabas sienām, parīt nāks elektriķis, un sestdienā jau varēsim nokrāsot griestus” – sliktākais plāns, ko vien var iedomāties. Darbu nedrīkst veikt, ja ir līdzīga pieeja, jo rezultātā būs katastrofa un neskaitāmi ģimenes strīdi, kas ilgs vēl ilgi pēc remonta beigām, pārmetot viens otram, ka viss netika izdarīts “kā nākas”. Visiem ģimenes locekļiem ir jāsanāk kopā pie galda, jāpaņem dators, jāatver celtniecības veikala mājaslapa un jāsāk plānošana. Vispirms vienojieties, ko jūs gribat – vannu vai duškabīni? Vannasistabu ar tualeti kopā, vai tām ir jābūt atsevišķi? Daudz skapīšu, vai minimālisma stilā izturētu vannasistabu? Neaizmirstiet, ka ir jāparedz, kur visa ģimene tīrīs zobus vakaros, varbūt arī kaķa tualetes kastītei atradīsies vieta tieši vannasistabā… Ir svarīgi, lai katrs ģimenes loceklis tiktu uzklausīts. Katrā ģimenē lēmumu pieņemšana notiek citādāk, bet ir svarīgi uzklausīt katra vēlmes. Kad visas idejas ir apspriestas, sāciet meklēt jums nepieciešamos materiālus: vannu, tualetes podu, mēbeles, elektrisko dvieļu žāvētāju, 3 spoguļus, krēslu, iespējams, jaunu veļasmašīnu. Pierakstiet visu nepieciešamo uz papīra lapas, tad ziedojiet dažas stundas, lai saprastu aptuvenas izmaksas, varat izmantot e-veikalos pieejamus izcenojumus. Neiesākam izvēlēties visdārgākos vai vislētākos produktus. Galu galā, remontu taču veicat sev, un dzīvosiet jūsu dzīvoklī vai privātmājā vēl ilgi, iegriežoties vannasistabā katru dienu vairākas reizes, nevis reizi mēnesī. Šādi rīkojoties, jūs soli pa solim redzēsiet, ar kādu budžetu ir jārēķinās. Pirmajai dienai pietiks. Mēs iesakām beigt plānošanu tieši šajā posmā, jo redzot, ka renovācija prasīs vismaz 5 000 līdz 10 000 eiro, jūs noteikti apmulsīsiet. Nākamajā dienā varēsiet turpināt plānot, un pieiesiet budžeta plānošanai jau pavisam no citas puses.
Darīt pašam vai algot profesionāļus?
Dažiem patīk visu darīt pašiem, citi labprātāk algo apdares darbu profesionāļus un uztic viņiem veikt visus darbus, vēl citi algo profesionāļus tikai noteiktiem darbiem, un pārējo dara paši. Ja kaut ko esat ieplānojis darīt pats, tad tā, lai tas nav jānožēlo, jo specifiskie darbi prasa specifiskas zināšanas un pieredzi, tamdēļ jums būs nepieciešama profesionālā palīdzība. Piemēram, ja runa ir par elektriķi vai santehniķi – tiem ir jābūt profesionāļiem. Pārējos darbus varat veikt arī pats. Ja nolemsiet likt flīzes pats, tad par iespējamiem defektiem būs jāvaino sevi un pieredzes trūkumu. Ja jums nav priekšstata un iemaņu elektrības instalācijas jautājumos, mēs nerekomendējam ķerties šim darbam klāt, pat ja šķiet, varat to veikt kā amatieris. Paturiet prātā, ka mēs veicam renovāciju vannasistabā, un nepareizi ievilktais vads atradīsies mitrā vidē, kas var sagādāt nemazums problēmu un galvassāpju. Ja radīsies problēma, būs atkal jānojauc sienas apdare un jāpārtaisa elektroinstalācija, arī ar santehniku saistītie darbi ir jāuztic profesionāļiem, pretējā gadījumā, varat appludināt kaimiņus un sabojāt materiālus.
Darba kārtība
Kad runa ir par vannasistabas vai jebkuras citas istabas renovāciju, darba kārtībai ir ļoti liela nozīme. Ar ko sākt: ar santehniku vai griestu krāsošanu?
Darbi ir jāveic no augšas uz leju:
Darbi ir jāveic no augšas uz leju:
- Vispirms – nojaukšana. Noņemiet vecās flīzes, noslaukiet veco krāsu no griestiem, sienām, iznesiet vecās mēbeles. Atstājiet tikai izlietni un tualetes podu, tā lai pēc smagas darbadienas varētu nomazgāties.
- Nākamais svarīgais uzdevums jūsu sarakstā – tikt galā ar elektroinstalāciju. Izplānojiet kur tieši atradīsies gaismekļi un kādi tie būs, kur vajadzēs kontaktligzdas un kur slēdžus.
- Griesti – īstu remontdarbu sākums. Kad jautājums ar elektrību ir atrisināts, varat droši ķerties klāt griestu krāsošanai, vai ierīkot piekaramos vai franču griestus.
- Sienas sagaida savu kārtu pēc griestiem, bet pārliecinieties, ka ir atrisināts jautājums ar kanalizāciju, pirms ķeraties tām klāt. Ja caurules ir metāliskās un vecas, nomainiet tās pret plastmasas. Iespējams, ka kaut kur nāksies nojaukt sienu, lai pārvietotu caurules jums vajadzīgā vietā. Lai to izdarītu, ir jākonsultējas ar santehniķi, parasti viņi spēs palīdzēt jums izvairīties no sienu nojaukšanas.
- Sienām ir jāķeras klāt pēc tam, kad darbi ar santehniku ir pabeigti un ir noslēgti cauruļu gali. Noņemiet izlietni un uzlieciet sienu flīzes. Varat darīt to pats, vai arī algot flīzētājus.
- Kad sienas ir gatavas, ķerieties klāt grīdai: ieklājiet ūdensnecaurlaidīgu slāni, tad ieklājiet apsildāmo grīdu un tad – flīzes. Kad viss nožūst, atkal zvaniet santehniķim, lai pieslēgtu jaunu izlietni, tualetes podu, dušas krānu.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka nav ieteicams atlikt atpakaļ vecās izlietnes un tualetes podus, kas tika stingri stiprināti pie sienām un grīdas. To noņemšanas laikā varēja rasties sīkas plaisiņas, tāpēc tāda santehnika drīz vien var radīt lielas nepatikšanas. Visam ir jābūt jaunam, izņemot varbūt veļasmašīnu, ja tā darbojas labi, tad to vēl nevajag mainīt, ar noteikumu, ka tiks nomainīta kanalizācijas šļauka.
Vēl viens svarīgs padoms – nofotografējiet vadu, cauruļu un silto grīdu izvietojumu vēl kamēr visa šī instalācija ir labi redzama un nav paslēpta aiz apdares materiāliem. Tas jums noderēs, ja vēlāk gribēsiet piekārt vannasistabas skapīti pie sienas, un sienā būs nepieciešams izurbt caurumu.
Vannasistabas mēbeles
Kad darbi ar sienu un grīdas renovāciju jau tuvojas beigām, ir laiks parūpēties par vannasistabas iekārtošanu. Vieta, kur esat ieplānojis nolikt jaunu mēbeli, ir jāizmēra tikai tad, kad visas flīzes jau ir pielīmētas, citādāk jūsu sapņu vannai var pietrūkt tieši viens centimetrs.Iegādājieties mēbeles specializētajos veikalos vai celtniecības veikalos, kur jūs varēsiet atrast gan dārgākus, gan lētākus risinājumus.
Ģenerāltīrīšana
Šķiet, ka viss jau ir izdarīts: sienām ir piešķirts jauns izskats, ir nopirktas jaunas mēbeles, santehnika un pat aksesuāri. Pagaidiet, pavisam aizmirsām, ir jāveic ģenerāltīrīšana. Noteikti šur un tur būs palikušas hermētiķa piles, kas ir jānotīra un flīzes arī ir nespodras. Tam visam ir jāpazūd. Lūk, tagad vannasistaba ir gatava un gaida savus saimniekus. Kā redzat, vienas nedēļas laika to visu izdarīt nevar. Vannasistabas renovācija aizņems vismaz mēnesi. Ir jāapzinās, ka būs neērtības, netīrumi, putekļi un troksnis, bet rezultātā jūs iegūsiet savu sapņu vannasistabu, kas priecēs jūs ilgu laiku.