Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Vannas un piederumi

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Ūdens maisītāju uzstādīšana! Ūdens maisītājs – visvieglāk patstāvīgi uzstādāmā santehnikas ierīce vannasistabā. Ja esat nolēmis pamēģināt veikt montāžu pats un ietaupīt, nepiesaistot profesionālu santehniķi, tad ūdens maisītājs būs īstā izvēle.   Šim darbam ir trīs soļi. Pirmais - i...
Kapitālais remonts mājās: kas jāzina, ķeroties pie darba Foto: Pexels.com: Cal David   Ikviena mājsaimnieka dzīvē var gadīties situācija, kad kļūst skaidrs, ka remontu ilgāk atlikt vairs nevar. Neatkarīgi no tā, vai vēlies uzlabot savu jau pierasto dzīvojamo telpu, kas laika gaitā stipri nolietojusies, vai...
Kā izvēlēties boileri dzīvoklim, mājai vai vasarnīcai ? Foto: Freepik.com/senivpetro   Šajā rakstā jūs atradīsiet izsmeļošu informāciju par karstā ūdens sildītājiem jeb boileriem – kādi ir izplatītākie boileru tipi, to plusi un mīnusi, enerģijas patēriņš, kā izvēlēties boileri, kas ir vispiemērotākais jūs...
Kā izvēlēties neatvairāmas flīzes: vannas istabas dizains, kas uzrunās Foto: Pexels.com/ Karolina Grabowska Vannas istaba ir viena no galvenajām telpām mājās, kuru svarīgi izveidot atbilstoši savai gaumei un vajadzībām. Šīs telpas dizains un iekārtojums būtiski ietekmē mājas kopējo komfortu un estētiku. Tā ir vieta, ku...

Vannas iegādes ceļvedis

Pēc aizņemtas dienas nav nekā relaksējošāka par siltu, patīkamu burbuļvannu. Ksenukai.lv piedāvājumā ir atrodamas dažādu tipu un veidu vannas no populārākajiem ražotājiem: BESCO, CERSANIT, Kolo, Paa, Spn un daudziem citiem.

Kā saprast, kura vanna būs piemērota?

Esam sagatavojuši Jums īsu ceļvedi, kas atbildēs uz svarīgākajiem jautājumiem par vannām. Vannas veids, tās materiāls, forma, tilpums un novietojums – tie ir tikai daži parametri, kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties sev vispiemērotāko vannu. Lasiet tālāk!

Veids

Vannas parasti atškiras ar veidu, kā tās tiek novietotas. Dažas cieši pieguļ sienām, bet citas, turpretī, nesaskaras ar nevienu sienu. Kā arī ir vannas ar īpašām funkcijām, kas mazgāšanās procesu padarīs krietni patīkamāku.
 
Populārākie vannu veidi ir:
  • Brīvi novietota  – Šādai vannai visas četras malas ir atklātas un nav pievienotas / nepieguļ sienai. Brīvi stāvoša vanna parasti atrodas tieši uz vannas istabas grīdas vai uz platformas. Brīvi novietota vanna sniedz telpai plašuma sajūtu, it īpaši, ja tā ir ovāla un nav novietota stūrī. Šādā veida vannai mēs būt “kājiņas”, uz kurām tā ir novietota
  • Iebūvējamā – Iebūvējamās vannas tiek uzstādītas cieši pie vannas istabas sienām, un tās var ievietot stūros vai nišās. Iebūvētā vanna joprojām ir daudzu iecienīta, pateicoties tās praktiskumam. Kā arī - ar pareizo dizainu vanna var būt tikpat eleganta kā brīvi stāvoša vanna.
  • Masāžas –  džakuzī  jeb masāžas vanna piedāvā dažādus režīmus, kas ar nomierinošām ūdens strūklām spēs atslābināt Jūsu ķermeni. Šādas vannas parasti tiek novietotas stūrī.
  • Dušas – Ja Jums nav vietas gan dušai, gan vannai, bet nevarat iztikt bez abiem, tad lielisks risinājums ir dušas vanna. Dušas vannas priekšrocība, salīdzinot ar parasto taisno vannu, ir tāda, ka tā ir nedaudz platāka dušas galā, lai Jums būtu vairāk vietas, kad vēlaties iet dušā.

Forma

Vannas ir pieejamas visdažādākajās formās un izmēros, sākot no tradicionālajām vannām līdz dažādiem nestandarta risinājumiem, kas spēs piešķirt Jūsu vannas istabai interesantu izskatu. Visbiežāk sastopamās formas ir:
  • Taisnas jeb taisnstūra vannas ir visizplatītākais risinājums vannas istabām, jo tās kompaktāk iekļaujas telpā. Šī vannas forma arī sniedz iespēju pievienot dušu. Visbiežāk taisnstūra formas vannas ir tieši iebūvētās vannas, kas ievietotas kādā nišā. 
  • Stūra vannas ir lieliski piemērotas mazākām vannas istabām. Šīs asimetriskās vannas palīdz ietaupīt vietu, iekļaujoties starp divām blakus esošām vannas istabas sienām. Tās derēs arī nestandarta vai kvadrātveida vannas istabās. Tirgū ir pieejamas arī stūra vannas ar stikla sieniņām, kas palīdzēs ūdenim nešļakstīties ārpus vannas robežām.
  • P un L formas vannas ir piemērota opcija ģimenes vannas istabām. P un L formas vannas nodrošina papildu vietu virs dušas. Ja neesat pārliecināts, kuru izvēlēties - L formas vannas gludās taisnās malas rada mūsdienīgu sajūtu, savukārt P formas vannas izliektais dizains nodrošina vienmērīgu un mājīgāku izskatu.
  • Ovālas formas vannas parasti ir tieši brīvi novietotās vannas. Ieapaļā forma ļauj ķermenim perfekti atbalstīties un reklaksēties. Tās ļoti eleganti izskatās plašās vannasistabās. 

Materiāls

Kad ir izvēlēts piemērotākais vannas veids un forma, tad ir pienācis laiks izvēlēties tās materiālu. Tieši materiāls noteiks vannas izturību un, protams, arī to, kādu noskaņu vanna radīs telpā. Uzzini vairāk par visbiežāk sastopamajiem materiāliem:
  • Čuguns ir izturīgs, efektīvs un iecienīts materiāls. Tas ir arī diezgan smags un dārgs, tomēr čuguna vannas ir patiess ieguldījums. Tās tiek izgatavotas, ielejot kausētu dzelzi veidnē un pārklājot to ar biezu, emaljētu porcelānu, kas nozīmē, ka čuguna vanna kalpos ļoti ilgi. Čuguns ir izturīgs pret skrāpējumiem, un tas spēj ilgāku laiku uzturēt siltumu.
  • Tērauda vannas  ir ļoti izturīgas un stingras, kas tās padara par ideālu izvēli ģimenei. To cena ir draudzīgāka kā cita materiāla vannām. Emaljas apdare palīdz vannai saglabāt krāsu un izvairīties no tās maiņas. Neviens taču nevēlas, ka baltā vanna paliek dzeltena! Tērauds var būt slidens, bet ir pieejamas dažādas pretslīdes virsmas.
  • Akrils ir izturīgs materiāls, kam ir daudz dizaina iespēju, taču tas ir nedaudz dārgāks nekā stikla šķiedra vai emaljēts tērauds un to var saskrāpēt, nepareizi tīrot. Akrila vannas ir vieglas, tomēr tajās var būt nedaudz nestabila sajūta.
  • Akmens masas vannām ir augstākās klases pievilcība, ko sniedz melnā vai grafīta krāsa. Tās ir lielisks ieguldījums, taču tās ir ārkārtīgi smagas, un tām var būt nepieciešams papildu atbalsts un apkope. Akmens vannas parasti tiek veidotas pēc pasūtījuma un tām ir augstas uzturēšanas izmaksas. 
  • Minerālu lējums Mineral DuraBe ir tāda paša veida materiāls, ko izmanto vairāku miljonu dolāru jahtu korpusos. Šāda vanna ir izturīga pret UV stariem un traipiem, nodrošinot izturību un vieglu kopšanu, taču tā nebūs lētākā opcija.
  • Kompozītmateriāls ir materiāls, ko izveido saistot divus vai vairākus materiālus, lai palielinātu to izturību un kvalitāti, bet, turpretī, samazinātu nevēlamās materiāla īpašības. Šādas vannas ir īpaši izturīgas un tās kalpos ilgi.

Kā izvēlēties vannas izmēru?

Pērkot vannu, tās izmērs ir viens no svarīgākajiem parametriem, kas ir jāņem vērā.

Tilpums

Standarta vanna var saturēt līdz 300 litriem ūdens. Tomēr lielākā daļa cilvēku neuzpilda vannas līdz galam un patērē apmēram 170-200 litrus ūdens. Viena no pirmajām lietām, kas Jums jāpadomā, ir tas, kāda izmēra vannu varat ievietot telpā. 
  • Ja Jums ir liela vannas istaba, un brīva vieta nav problēma, tad varat izvēlēties tādu vannu, kādu vēlaties. Lielākās telpās īpaši iederēsies brīvi stāvošas vannas. 
  • Ja telpas izmērs Jūs ierobežo, tad piemērotākas varētu būt stūra vai iebūvētās vannas. Tikai atcerieties, ka lielāka vanna nozīmē lielākus ūdens rēķinus, jo tās tilpums būs lielāks.

Vannas svars

Ja vannas materiāls ir pārāk smags, Jūsu grīda var tikt bojāta. Daudzi kvalitatīvi materiāli, piemēram, čuguns, akmens un varš, ir ļoti izturīgi, taču bieži vien ir pārāk smagi daudziem grīdas segumiem. Parasti šīs problēmas risinājums ir grīdas nostiprināšana. Tādi materiāli kā akrils būs piemēroti visām mājām un dzīvokļiem, nodrošinot gan izturību, gan vieglu materiālu.

Vannas augstums un garums

Standarta vannas izmēri ir 1700 mm x 700 mm. Standarta vannas augstums ir 510 mm. Lai gan augstums var atšķirties, ir svarīgi atcerēties, ka jo augstāka ir vanna, jo grūtāk no tās ir izkāpt.To ir īpaši svarīgi ņemt vērā, ja mājās ir vecāki cilvēki vai cilvēki ar kustību traucējumiem. Mazo vannu garums ir aptuveni 1500 mm vai 1600 mm, tomēr vairumā gadījumu platums parasti neatšķiras no standarta 700 mm.

Krānu novietojums

Vannas izvēles procesā ir jādomā par to, kur tiks novietots vai pievienots krāns. Katram vannas veidam ūdens krānam ir paredzēta atškirīga vieta. Piemēram, taisnajām vannām parasti ir iespēja uzstādīt krānus vienā no vannas galiem vai vidū. Taču ir daži vannu modeļi, kuriem ūdens krāns būs jāpiestiprina pie sienas.

Krāsa

Lai gan baltas vannas vienmēr būs standarta izvēle, kam lielākā daļā dod priekšroku, daudzi zīmoli tagad piedāvā alternatīvas krāsainas vannas. Īpaši iecienītas pēdējos gados ir vannas melnā krāsā, kas komplektācijā ar melniem krāniem, sniedz īpaši elegantu izskatu. Ja vēlaties ekstravagantāku interjeru, tad apsveriet nestandarta krāsu – zelta, sudraba – kas piešķirs akcentu Jūsu vannas istabai. 
 
Nezinat kur pirkt visu nepieciešamo vannas istabai? Mūsu internetveikalā atradīsiet ne tikai kvalitatīvas vannas, bet arī dažādus vannas piederumus, aizkarus un karnīzes un pat vannas sieniņas, kas padarīs vannošanos maksimāli patīkamu.
 
Apskatiet mūsu plašo preču klāstu ar populārākajiem zīmoliem: Masterjero, Baltic Aqua, Thema Lux, Vento, Villeroy & Boch u.c.! Iegādājoties liela izmēra preces internetā, noskaidrojiet piegādes nosacījumus. Mūsu internetveikals piedāvā preču piegādi līdz pat Jūsu mājas durvīm, dažādas akcijas un izpārdošanas, kas iepirkšanos padarīs īpaši patīkamu.

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ)

Kas jāņem vērā, izvēloties vannu?
Izvēloties vannu, jāņem vērā tās veids, forma, materiāls un krāsa. Protams, ir jāpievērš uzmanība arī vannas izmēram, tilpumam un pat svaram.
 
Kādi vannas veidi pastāv?
Pastāv daudzu veidu vannas, no kurām vispopulārākās ir: brīvi stāvošas, iebūvētas, dušu vannas un masāžas jeb džakuzī.
 
Kā izvēlēties vannu mazai vannas istabai?
Ja Jūsu telpā ir kāda niša, kur varētu ievietot iebūvējamo vannu, tad tā būs īstā izvēle. Mazās telpās iederēsies arī stūra vanna, ko var ievietot dažādās nestandarta izmēra vannasistabās.
 
Kā noteikt nepieciešamo vannas tilpumu?
Standarta izmēra vanna satur līdz 300l ūdens, kas ir pietiekami lielākajai daļai cilvēku. Ja vēlaties vannā likt bērnus vai izmantot kopā ar mīļoto cilvēku, tad apsveriet iegādāties lielāka tilpuma vannu. Turpretī, ja vannā ejat reti, tad padomājiet par maza izmēra vannām, kuru tilpums ir mazāks.
 
Kāda ir atšķirība starp dažāda veida vannas materiāliem?
Materiāls ietekmēs Jūsu vannas izturību, kvalitāti un vizuālo izskatu telpā, kā arī katram materiālam ir savas īpašības. Piemēram, Čuguns ir izturīgs pret skrāpējumiem, un tas spēj ilgāku laiku uzturēt siltumu.