Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Televizori un piederumi

Šīs nedēļas piedāvājumi

Idejas un ieteikumi

Kādu Wi-Fi rūteri izvēlēties? 5 faktori, kam jāpievērš uzmanība Attēls: Compare Fibre, Unsplash.com   Izvēlēties bezvadu rūteri, kas nodrošina ātru un uzticamu Wi-Fi uztveršanu, kā arī lielisku pārklājumu, ir salīdzinoši viegli, ja zini, ko nozīmē tā specifikācija. Lai noskaidrotu līdz šim nesaprasto, iepazīstinām ...
Kāda ir mūzikas ietekme uz cilvēku? Foto: freepik.com Mūzika ir gājusi cauri gadu simtiem un tūkstošiem. No pašām primitīvākajām kultūrām līdz pat mūsdienām. Lai gan mēs nevaram precīzi pateikt, kad tieši cilvēki ir sākuši klausīties mūziku, tomēr zinātnieki ir noskaidrojuši, kāpēc mēs ...
Kādu televizoru izvēlēties šogad: praktiski ieteikumi šaubīgajiem Foto: Loewe Technology, Unsplash.com Kopš televizora izgudrošanas, laika gaitā tas ir kļuvis par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, sniedzot iespēju skatīties dažādas filmas, seriālus un šovus, neizejot no mājām. Tehnoloģijām attīstoties, televizori...
Kas ir Smart TV? Ceļvedis veiksmīgai televizora iegādei Foto: Unsplash.com/nicolasjleclercq Tādas straumēšanas platformas kā, piemēram, Netflix ir kardināli mainījušas veidu, kā mēs skatāmies filmas un seriālus. Arī televizori ir mainījušies laikiem līdzi – mūsdienu Smart TV spēj paveikt daudz vairāk nek...

Ceļvedis televizoru pasaulē

Televizors ir svarīga ierīce daudzās ģimenēs. Neskatoties uz to, vai izmanto televizoru ziņu skatīšanai, filmu vakariem vai spēļu vakariem ar draugiem, izvēle ir jāveic apdomīgi. Tehnoloģijas attīstās nepārtraukti, televizora funkciju paliek arvien vairāk. Kā izvēlēties un kam pievērst uzmanību? Lasi tālāk!

Televizora parametri, kam jāpievērš uzmanība

Pirms iegādāties televizoru, ir jāiepazīstas ar tirgū piedāvātajām precēm un to būtiskākajiem parametriem. Ir vērts pievērst uzmanību ierīces cenai, ražotājam, ekrāna izmēram, izšķirtspējai, tipam un papildu funkcijām.

Ekrāna izmērs un tips

Mēs esam pārgājuši no lielām, melnām kastēm, kas aizņem daudz vietas, līdz neticami plāniem, skaisti izstrādātiem televizoriem, kas spēj papildināt istabas interjeru. Agrāk televizora izmēru izvēlējās, balstoties uz attālumu no dīvāna līdz televizora vietai, bet mūsdienās visi šie stereotipi tiek sagrauti.
 
Televizora ekrāni tiek mērīti pa diagonāli, no stūra uz stūri collās (1 colla = 2,54cm). Populārākie ekrāna izmēri ir 50–65 collas, bet mazākiem modeļiem apmēram 30 collas.

Displeju tipi

Ierīcēm ir dažādi ekrānu tipi, ar atšķirīgu izšķirtspēju. Vispopulārākie displeju tipi ir:
 
LED – LED displejam ir gaismas diodes. To spilgtums ļauj tos izmantot ārpus telpām, kur ir saules stari, piemēram, veikalu skatlogiem un reklāmas stendiem. LED televizori ir lētāki nekā OLED televizori, lai gan OLED cenas samazinās.
 
OLED – OLED ir dārgāks par citiem televizoriem, bet tam ir vislabākā attēlu tehnoloģija. Tomēr labs 4K LED televizors piedāvā līdzvērtīgu skatīšanās pieredzi un funkcijas, tas ir lētāks, tāpēc ir iespēja ietaupīt naudu, ko ieguldīt lieliskas skaņas sistēmas iegādei. Šī tipa displejos izmanto organiskās gaismas diodes, sniedzot iespēju ražot arī izliektus ekrānus.
 
QLED – QLED televizoru priekšrocības ir tādas, ka tajos tiek izmantots kvantu punktu krāsu filtrs un tie spēj iegūt ievērojami lielāku spilgtumu nekā OLED televizori. QLED ekrāni ir divas reizes energoefektīvāki salīdzinājumā ar OLED ekrāniem.
 
UHD – mūsdienās īpaši augstas izšķirtspējas televizori piedāvā 4K UHD un 8K UHD. Lielāka ekrāna izšķirtspēja ar UHD televizoru ievērojami uzlabo skatīšanās pieredzi. Asākas līnijas, vienmērīgākas līknes un skaidrāki krāsu kontrasti uzlabo visa veida saturu.

Izšķirtspēja

Katru plakanā ekrāna televizoru veido nelielu pikseļu režģis un katru pikseli var apgaismot neatkarīgi un iestatīt citā krāsā - tā tiek veidots TV attēls. Parasti, jo vairāk pikseļu ir ekrānam (augstāka izšķirtspēja), jo attēls būs asāks un detalizētāks. Visbiežāk sastopamās izšķirtspējas ir:
 
1024 x 600p jeb WSVGA – 1024x600 pikseļu ekrāna izšķirtspēja ir standarta (800x600) platekrāna versija. 1080p jeb HD – visizplatītākā izšķirtspēja augstas izšķirtspējas TV ekrānam ir 1920 x 1080. TV ekrāns ar šo pikseļu skaitu bieži tiek uzskatīts par 1080p jeb “Full HD”.
 
4k, 8k jeb UHD – 4K ir četras reizes labāks nekā vecie HD standarti. Lai gan vēl nav pieejams daudz 4K satura, visu veidu satura nodrošinātāji gatavojas nākotnē radīt visu 4K formātā. UHD TV var sasniegt daudz dinamiskākas krāsas un nodrošināt dziļākas ēnas nekā 1080p televizori.
 
Faktori, kas ietekmē to, cik labi TV attēls izskatās, ir: ekrāna lielums, attālums no dīvāna līdz ekrānam, patērētā satura izšķirtspēja, televizoru signāla ātrums, attēla kontrasta attiecība un krāsu precizitāte.

Skata leņķis

Ekrāna skata leņķis ietekmē auditorijas satura uztveri. Tāpēc ekrānam jābūt horizontālam skata leņķim no 120 līdz 160 grādiem. Attālinoties no ekrāna centra, attēls var aptumšoties, zaudēt kontrastu un krāsu precizitāti vai izskatīties blāvs. OLED televizoriem ir gandrīz neierobežots skatīšanās leņķis, tāpat kā vecajiem plazmas televizoriem.

Viedie jeb Smart TV

Viedie TV ir tilts uz tiešsaistes satura pasauli. Ar internetu (Wi-Fi) tie sniedz iespēju piekļūt dažādiem straumēšanas pakalpojumiem: Netflix, Youtube, Hulu, Amazon Prime u.c., kā arī tādiem mūzikas straumēšanas pakalpojumiem kā Spotify. Daudzi viedie televizori ļauj pārbaudīt arī sociālo mediju vietnes, piemēram, Facebook un Twitter, un atbalsta arī dažādas spēļu konsoles.
 
Smart TV piedāvā dažādas funkcijas:
 
4K Ultra HD kvalitāte viena no labākajām viedā televizora funkcijām ir augstas kvalitātes attēls. Pašlaik straumēšanas pakalpojumos nav tik daudz 4k UHD iespēju, tomēr Netflix un Amazon jau piedāvā augstas kvalitātes saturu. Lai iegūtu vislabāko iespējamo attēla kvalitāti, Tev ir nepieciešams spēcīgs interneta savienojums. Ja Tavs Wi-Fi signāls ir vājš, attēls būs zemas kvalitātes.
 
Mūzikas straumēšana – lai klausītos iecienīto mūziku, vairs nav nepieciešama atsevišķa skaņas sistēma. Smart TV funkcija piedāvā mūzikas straumēšanas iespējas. Tu būsi pārsteigts, cik viegli ir savienot telefonu vai mūzikas kontu (piemēram, Spotify) ar televizoru. 
 
Spēļu pasaule – izklaidē visu ģimeni ar plašu spēļu klāstu televizorā vai pievieno spēļu konsoli - mūsdienīga galda spēļu versija.
 
Foto un video slaidrādes – pievieno savu viedtālruni vai kameru televizoram un baudi bildes vislabākajā kvalitātē. Šī ir izcila izklaide vakariem ar radiem, gremdējoties atmiņās.
 
3D funkcija – Smart TV piedāvā skatīties 3D filmas, tādā gadījumā vajadzētu iegādāties papildu TV piederumus – 3D brilles. Mūsu, K-Senukai, klāstā lieliskas Smart TV opcijas ir no Samsung, LG, Philips, TCL u.c. zīmoliem.

Vadība

Lielāko daļu televizoru mūsdienās vada ar ērtām pultīm ar pārdomātu pogu izkārtojumu, kas uzlabo visu skatīšanās pieredzi. Smart TV sniedz iespēju kontrolēt ierīci ne tikai ar pulti, bet arī ar balsi un pat žestiem.

Energoefektivitāte

Ja esi liels televizora cienītājs, tad ir ieteicams pievērst uzmanību energoefektivitātes marķējumam un klasei. Izvēlies pēc iespējas augstākas klases ierīci, ideālā gadījumā A+++ klases, lai samazinātu elektrības rēķinu. Energoefektivitātes klases ir no G (zemākā) līdz A+++ (augstākā).

Savienojumi

Izvēloties ierīci, jāsaprot, ko velēsies savienot ar to, tāpēc ir jāizpēta kādas savienojuma vietas ir ierīcei. Visbiežāk sastopamie savienojumu veidi ir:
 
HDMI – ja esi video spēļu cienītājs, tad šis savienojums noderēs spēļu konsoļu savienošanai ar televizoru. Ieteicams izvēlēties ierīci ar vismaz 2 HDMI portiem, jo pie tā var pieslēgt arī projektoru, skaņu sistēmas un citas ierīces.
 
USB – šis ports nodrošina ātru un ērtu cietā diska pievienošanu ierīcei. Kā arī ar šo portu var pievienot datoru, lai skatītos filmas vai video. 
 
Bluetooth – iespējams savienot ierīci ar bezvadu aksesuāriem, piemēram, austiņām, klaviatūru, skaļruņiem u.c., kā arī ar datoru vai telefonu. 

Atsvaidzināšanas ātrums

Atsvaidzināšanas frekvence, kas izteikta hercos (Hz), apraksta, cik reizes sekundē attēls ekrānā tiek atsvaidzināts. Standarta daudzums ir 60 reizes sekundē jeb 60 Hz. Tomēr ainās ar ātri kustīgiem objektiem ierīce ar 60 Hz intensitāti var likt lietām izskatīties izplūdušām. Tāpēc labāk izvēlies TV ar 120 Hz-240Hz ātrumu.

Kāpēc iepirkties K-Senukai?

Pie mums atradīsi visu, lai padarītu TV skatīšanās pieredzi neatkārtojamu. Lai to nodrošinātu, nevar aizmirst par tādiem televizora piederumiem kā stiprinājumi, pultis, uztvērēji, antenas u.c. Mūsdienās arī lēti televizori piedāvā lieliskas funkcijas, tāpēc izvēle var prasīt laiku. Lenovo, Assmann, Cablemod, Delock, Gembird, Lanberg? Izvēle ir Tavās rokās. Apskati mūsu plašo televizoru un to piederumu klāstu un izbaudi lielisko servisu!

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kuri televizori ir labāki – UHD vai LED?
Lielākā daļa UHD televizoru ir LED. Šobrīd labākā opcija ir OLED (LED variācija) televizors, kas nodrošina vislabāko kontrastu un krāsas.
Kuri parametri ir vissvarīgākie, pērkot jaunu televizoru?
Izvēloties jaunu televizoru, pievērs uzmanību ekrāna izmēram, displeja tipam, izšķirtspējai, kā arī pārbaudi pieejamos savienojuma portus!
Kuru labāk izvēlēties – 32 vai 40 collu ekrānu?
Ja attālums līdz televizoram ir 1,2–1,8m, tad izvēlies 32 collu ekrānu, ja attālums ir lielāks, tad izvēlies lielāku ekrāna izmēru!
Vai ir droši pirkt televizoru internetā?
Mūsdienu interneta veikali piedāvā izdevīgas cenas un plašu izvēli. Ja zini, kādus parametrus vēlies, tad tiešsaistē iepirkšanās būs daudz ērtāka un ātrāka.