Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Kad mājās ir nepieciešami ūdens filtri?

Latvija ir unikāla valsts. Mēs esam viena no nedaudzajām valstīm Eiropā, kur dzeramā ūdens ir vairāk, nekā mums ir nepieciešams. Kad dodamies uz ārvalstīm, ja tualetē redzam zīmīti, ka nav ieteicams dzert krāna ūdeni – esam pārsteigti. Mēs taču esam pieraduši dzert ūdeni ne tikai no krāna, bet arī no kaimiņu akām vai pat no vietējā avotiņa. Jā, esam laimes lutekļi, ka mums ir tik daudz ūdens, un, protams, kā jau ierasts, to nenovērtējam, bet viss lēnām mainās… Diemžēl arī Latvijā ūdens kvalitāte dažās vietās lēnām pasliktinās.

Ja māja ir veca un ūdens ieplūst caur vecajām caurulēm, iespējams, varat sajust piegaršu vai pat smaku. Tā ir dzelzs piegarša. Faktiski, dzelzs nekaitē cilvēka veselībai, tomēr šī sastāvdaļa ir ļoti kaitīga sadzīves tehnikai un ūdens caurulēm.

Vai jūsu tējkannā bieži veidojas kaļķakmens nogulsnes? Vai jums ir jāremontē veļas mazgājamās mašīnas termostats? Pastāv arī liela varbūtība, ka ūdenī ir palielināts hlora jonu daudzums. Ja savā uzturā ikdienā lietojam parasto vārāmo sāli, tad iegūstam pietiekami daudz hlora, tāpēc nav vajadzības pēc papildu “piedevām” no ūdens. Jā, hlors baseinā ir laba un nepieciešama lieta, bet mēs taču nedzeram ūdeni no baseina, vai ne?

Ja ūdens ir ciets, tajā palielinās magnija un kalcija jonu daudzums. Šie divi elementi ir nepieciešami mūsu organismam, bet tie diemžēl kaitē sadzīves tehnikai. Ja mēs parūpējamies par to, lai magnija un kalcija jonu daudzums ūdenī būtu pēc iespējas zemāks, mēs saņemam mīkstu ūdeni, kam ir savi plusi un mīnusi. Par to, cik lielā mērā ir jāmazina ūdens cietība, mēs iesakām konsultēties ar profesionāļiem.

Ja krāna ūdens ir brūns, bet tam nav smakas, tas var saturēt tikai smiltis un māla piemaisījumus. Tas notiek, ja ūdens jūsu mājā ieplūst no vecām akām vai dziļurbumiem. Gandrīz katrā ciematā uz kalna savulaik bija ūdens tornis. Daži torņi lauku apvidos joprojām veiksmīgi darbojas un piegādā ūdeni mājsaimniecībām. Diemžēl to tehnoloģija un ūdenscauruļu sistēmas ir novecojušas, tādēļ dažreiz ūdens var nebūt pietiekami tīrs.

Vai pēc ūdens dzeršanas ir sajūta, ka esat lietojis caurejas līdzekļus? Tam var būt šokējošais iemesls – jūsu ūdenī ir nokļuvušas bīstamas ūdens baktērijas, kas izraisa ne tikai caureju, bet arī citas slimības. Tādā gadījumā pirms dzeršanas ūdens ir jānovāra, vai ir jāattīra citādāk.

Visas šīs problēmas var atrisināt ar ūdens filtru uzstādīšanu.

Kādi ūdens filtri ir nepieciešami
Pirmkārt, atcerieties, ka jūs nevarat uzminēt ūdens kvalitāti. Ja ūdenim ir piegarša vai smaka, tas nenozīmē, ka jums nekavējoties ir nepieciešams filtrs. Varbūt pietiks ar dažu cauruļu nomaiņu. Tāpēc vienmēr iesakām veikt ūdens testu. Tas prasa nelielus ieguldījumus, bet jūs par simts procentiem zināsiet, kas ir jādara, lai jūsu ūdens būtu kvalitatīvs. Šādu ūdens testu var parādīt profesionāļiem, kas palīdzēs izlemt, kurš filtrs ir nepieciešams.

Mehāniskie filtri
Visu filtru darbības princips ir ļoti līdzīgs – ūdens no ārpuses ieplūst speciālā tvertnē ar noteiktu kārtridžu. Tas attīra ūdeni un nodrošina labu ūdens kvalitāti. Mehāniskie filtri tikai attīra smiltis un citus piemaisījumus. Ja ūdens ir brūns, tad šis filtrs noteikti palīdzēs, un ūdens būs tīrs. Ja ir daudz netīrumu, var būt nepieciešams nomainīt kārtridžu biežāk nekā reizi sešos mēnešos.

Filtri pret dzelzi
Ja ūdenim ir nepatīkam „smaka”, jāievieto speciāla dzelzs attīrīšanas filtra kārtridžs. Tas ir jāmaina ik pēc 2-3 mēnešiem. Parasti tam ir rūsas krāsa, kad to izvelkat no filtra. Ja dzelzs daudzums ūdenī ir augsts, profesionālai lietošanai var būt nepieciešami nopietnāki filtri. Šī iemesla dēļ, pirms filtru iegādes “K SENUKAIi” veikalā (santehnikas nodaļā atradīsiet visus piemērotos kārtridžus), konsultējieties ar speciālistu.

Filtri pret ūdens cietību
Speciālie oglekļa filtri samazina kālija un nātrija daudzumu ūdenī, mīkstinot to. Tie pilnībā neneitralizē nātriju un kāliju, kā arī hloru, jo ūdens destilācijai tiek izmantota cita tehnoloģija. Vai jums tiešām ir vajadzīgs gandrīz tīrs H20 destilēts ūdens?

Filtri pret baktērijām
Ir speciāli filtri, kas iznīcina baktērijas. Tie darbojas ar intensīvu gaismu, tāpēc tos sauc par UV filtriem. Baktērijas ūdenī šādā gaismā uzreiz mirst.

Iepriekš minētie filtri ir mehāniski. Visiem, izņemot UV filtrus, nepieciešama elektrība.

Ir vēl viena filtrēšanas tehnoloģija, ko sauc par „Reverso osmozi”. Tā izmanto īpašu, smalku filtru, caur kuru elektroenerģijas plūsma iznīcina pat 98% no visām kaitīgajām vielām. Šādas ierīces tiek uzstādītas mājas pagrabstāvā vai atsevišķā skapī zem izlietnes.

Starp citu, filtri tiek būvēti tikai aukstajam ūdenim. Lielākā daļa no tiem strādā efektīvi 40 grādu temperatūrā. Augstākas temperatūras ūdens ir karsts. Centralizētā karstā ūdens sistēmā tas parasti tiek sasildīts līdz 50-60 grādiem, un dezinficējot, temperatūra pakāpjas vēl vairāk, lai iznīcinātu mikrobus (mikrobi neiztur 60-70 grādu temperatūru un mirst).

Tātad, kāpēc jums ir nepieciešams ūdens filtrs?

Ja jūsu māja ir jauna un ūdens tiek nodrošināts centralizēti, filtri nav vajadzīgi. Jums tiek piegādāts kvalitatīvs ūdens, kura kvalitāti ļoti bieži pārbauda atbildīgās iestādes.

Ja jums ir savs dziļurbums, filtrs, iespējams, arī nav vajadzīgs, jo 40-70 metru dziļumā ūdens ir tīrs. Var būt tikai palielināts dzelzs daudzums, tāpēc pēc urbuma veikšanas ir jāveic tests. Ja dzelzs saturs atbilst noteiktajiem standartiem, filtri nav nepieciešami.

Ja jūsu ūdens nāk no akas, mēs iesakām veikt tā pārbaudi, un noteikti pārbaudīt baktēriju esamību. Akas var būt piesārņotas ar nejaušām (vai tīšām) baktērijām un ķimikālijām, jo ​​akās bieži nonāk tikai virszemes ūdens. Ja aka ir sekla, ūdens vienkārši nevar dabiski izfiltrēties caur zemi un smiltīm.

Ja esat iegādājies jau uzbūvētu māju ar ierīkotu ūdens sistēmu, mēs arī iesakām veikt ūdens kvalitātes pārbaudi. Jūs nezināt, kādu mantojumu atstāja cilvēki, kas tur dzīvoja iepriekš. Dažreiz smakas iemesls ir pats krāns. Jebkurā gadījumā ūdens filtrs noteikti nesabojās ūdeni, bet tikai uzlabos to. Viedā filtrēšanas sistēma palīdzēs jums izbaudīt tīru un veselīgu ūdeni.
Kālija permanganāts, 2 kg

Kālija permanganāts, 2 kg

52,19 / gab.
Tiek pārdots gab.:
1 gab. – 2.0 kg, 1 kg – 26,10 €
Izplešanās trauks dzeramā ūdens sistēmai Varem, 25 l

Izplešanās trauks dzeramā ūdens sistēmai Varem, 25 l

Filtrs AMG SRL

Filtrs AMG SRL

Korpuss AMG SRL, 5 "

Korpuss AMG SRL, 5 "

Izplešanās trauks apkures sistēmai Varem, 18 l

Izplešanās trauks apkures sistēmai Varem, 18 l