Ar virkni no dažādām likstām, kas atgadās mājās, vari tikt galā pats, ja pie rokas ir pareizie darba instrumenti (un, protams, saprašana par to, kas un kā jādara).

SAPLAISĀJUŠAS FLĪŽU ŠUVES

SAPLAISĀJUŠAS FLĪŽU ŠUVES
Lai gan plaisas flīžu šuvēs dzīvot netraucē, tās neizskatās diez ko glīti. Jaunu šuvju pildīšana patiesībā ir visai vienkārša:
Izmantojot špaktelēšanas nazi vai kaltu, rūpīgi izgriez visu esošo šuves pildījumu. Kad tas izdarīts, ar putekļsūcēju šuvi izsūc;
Šuvēs lēni un kārtīgi iepildi šuvju aizpildīšanas maisījumu (to pērkot, pievērs uzmanību maisījuma krāsai), izmantojot gumijas rīvdēli;
Flīzes notīri ar mitru sūkli, savukārt šuves pielīdzini ar mitru drānu. Turpmākās divas dienas šuvēm ir jāžūst, taču šajā laikā tās jāmitrina, izmantojot ūdens smidzinātāju, un pēc šīm 48 stundām jānoklāj ar speciālu līdzekli, kas tās turpmāk pasargās no mitruma.
Nepieciešamie darba instrumenti un materiāli: špaktelēšanas nazis vai kalts, šuvju aizpildīšanas maisījums, gumijas rīvdēlis, sūklis un drāniņa, ūdens smidzinātājs, līdzeklis šuvju pasargāšanai no mitruma.
NESTABILA VEĻAS MAZGĀJAMĀ MAŠĪNA
Ja veļas mašīnā sanācis ielikt kādu lielāku veļas kravu, pēc tās mazgāšanas var gadīties situācija, kad mazgājamā mašīna sāk “staigāt”. Atrisināt šo problēmu gan vari gaužām vienkārši (vienīgi būs nepieciešams vēl viens palīgs):
Pakustini veļas mašīnu, kā arī izmanto līmeņrādi, lai saprastu, kurā stūrī/stūros veļas mašīnas kājiņa/-as nav nepieciešamajā pozīcijā;
Palūdz palīgam veļas mazgājamo mašīnu nedaudz sagāzt;
Izmantojot knaibles vai stellatslēgu, pielāgo ierīces kājiņas;
Ar līmeņrāža palīdzību pārliecinies, vai veļas mazgājamā mašīna ir taisna.
Nepieciešamie darba instrumenti un materiāli: līmeņrādis, knaibles vai stellatslēga.
IZĻURKĀJIES PLAUKTA ROKTURIS
Parasti, rokturim kļūstot vaļīgam, to iespējams salabot, vien kārtīgāk pievelkot vaļā atnākušo skrūvi, taču pastāv ļoti liela varbūtība, ka šāds rokturis pēc laika atkal izļurkāsies. Lai ar šo problēmu tiktu galā pavisam, uz skrūves uzklāj pāris piles ar vītņu fiksācijas līmi. Daudzi cilvēku šo problēmu risina, izmantojot superlīmi, taču tā nav labākā opcija – gadījumā, ja rokturi kādreiz gribēsies nomainīt, to atskrūvēt vairs nebūs iespējams, savukārt ar vītņu fiksācijas līmi šādu problēmu nebūs.
Nepieciešamie darba instrumenti un materiāli: skrūvgriezis, vītņu fiksācijas līme.
ATLUPUŠAS TAPETES
Ja pamani, ka tapete pie šuves sākusi atlīmēties, ar šo problēmu centies tikt galā pēc iespējas ātrāk. Saslapini nelielu dvieli vai drānu un minūti vai divas paturi to pie konkrētās šuves, lai tapeti varētu nedaudz “pavērt” (šim nolūkam noderēs špakteļlāpstiņa) un uz sienas virsmas uzklāt tapešu līmi. Kad tas izdarīts, ar krāsojamo rullīti tapeti kārtīgi pieblietē, un no šuves iznākušo līmi notīri ar sūkli.
Nepieciešamie darba instrumenti un materiāli: dvielis vai drāna, špakteļlāpstiņa, tapešu līme, otra, krāsojamais rullītis, švamme.
Lai nelieliem remontdarbiem būtu gatavs vienmēr, jau laicīgi parūpējies par to, lai mājās pa rokai būtu visi nepieciešamie instrumenti!