Ja vien jūsu pagalms ir nedaudz lielāks, jūs varat sarīkot tajā kempingu, kurā pavadīt jaukus vasaras brīžus ar saviem bērniem. Ideāli, ja pagalms ir vēl lielāks, jo tad jūs varat noorganizēt vairākas izklaides. Kamdēļ doties kaut kur tālu, ja visu var izbaudīt tieši šeit? Šeit jūs atradīsiet dažus padomus, kā pārvērst savu pagalmu par perfektu kempingu jūsu bērniem un viņu draugiem.

1. Kempinga plāns. Skaidri izplānojiet vietas, kur būs telts vai pat vairākas teltis, kur būs ugunskura vieta, kur notiks vakara izklaide. Izvēlieties dārza daļu, kur bērni var justies brīvi un neierobežoti, vēlams pēc iespējas tālāk prom no mājas.

1. Kempinga plāns. Skaidri izplānojiet vietas, kur būs telts vai pat vairākas teltis, kur būs ugunskura vieta, kur notiks vakara izklaide. Izvēlieties dārza daļu, kur bērni var justies brīvi un neierobežoti, vēlams pēc iespējas tālāk prom no mājas.
2. Rotājumi un sīkumi. Ja tā ir dzimšanas diena, būs pietiekami balonu un papīra rotājumu. Galu galā dabā nav mirgojošu virteņu un citu mehānisku rīku. Toties, varat sarīkot tematiskās ballītes, piemēram, militārā nometne, indiāņu ciems, dārgumu meklētāji, mošķu ballīte utt. Izejot no idejas, ko jūs rīkosiet, varēsiet izvēlēties rotājumus.
3. Teltis. Kempinga galvenais atribūts ir telts. Nodrošiniet tām vietu jau iepriekš. Sagatavojiet telts stiprinātājus - mietus, kuriem ir jābūt stabiliem un drošiem, jo bērni var uz tiem nejauši uzkrist, spēlējoties.
4. Nepieciešamais, lai gulētu ārā. Tā kā visa kempinga būtība ir gulēšana ārpus mājas, jums būs nepieciešami guļammaisi, gulēšanas paklāji vai pat piepūšami matrači, lai bērni varētu naktī labi izgulēties.
5. Apgaismojums. Pat ja vecāki uzturas blakus esošajā mājā, ir ieteicams neslēgt gaismu, lai bērni varētu justies kā dabā, kur apgaismojums ir minimāls. Bērniem būs vajadzīgi lukturīši. Tiem vajadzētu būt jaudīgākiem par parastiem kabatas lukturīšiem, jo tie būs daļa no vakara spēlēm. Ja iespējams, uzvelciet bērniem uz galvām velosipēdistu gaismas. Tad viņi varēs brīvi staigāt tumsā. Katrā teltī var būt piekārts apgaismojums, ko darbina saules enerģija. Centieties neizmantot pagarinātājus – īstajā pārgājienā nav iespējams izveidot savienojumu ar elektrotīklu.
6. Ugunskura vieta. Jums būs jāizdara izvēle, vai ziedosiet zāliena gabalu, vai arī būs jāiegādājas pārnēsājamo grilu, kuru izmantosiet ugunskura vietā. Ja upurējat kādu zāliena daļu, varat rūpīgi izkopt ugunskura vietu, ko pēc tam var ierīkot arī citur. Pēc pāris dienām varēsiet to atkal pārvērst par zālienu. Pēc laistīšanas zālei vajadzētu atkal izaugt. Jūs arī varat veidot ugunskura vietu no akmeņiem, kas ir sakrauti iepriekš izraktajā padziļinājumā, un izveidot īstu kamīnu. Ja jums ir ķieģeļi vai ietves flīzes vai bruģakmeņi, tos arī var izmantot kamīna apdarei. Izlemiet, vai šis process tiks veikts ar bērnu palīdzību, vai arī jums tas būs jādara iepriekš. Šādas nodarbības bērniem ir nenovērtējamas.
7. Grils. Ja nav iespējams uztaisīt ugunskuru, to pilnīgi perfekti aizvietos ceļojuma grils. Vienkārši tā vietā, lai izmantotu ogles, parūpējieties par malku. Ir jāatceras, ka, lai iekurtu ugunskuru, ir nepieciešamas zināšanas kā to darīt. Ja jūs dzīvojat netālu no meža, varat organizēt ātru pastaigu pēc malkas.
8. Maltīte, kas ir pagatavota uz ugunskura / grila. Pieaugušajiem parasti labi garšo steiks vai šašliks ar marinētiem sīpoliem un ceptiem dārzeņiem. Taču šie ēdieni ne vienmēr garšo un liekas pievilcīgi bērniem. Parūpējieties par bērnu ēdienkarti – tievas desiņas, lielie kartupeļi, zefīrs “Marshmallows” uz ugunskura. Pat bekons vai maizes šķēles var būt laba uzkoda. Vai jums ir nopietns grils? Uzziniet, kā pagatavot picas, karstmaizītes, hamburgerus vai pat kebabus. Bērniem tas patiks.
9. Vakara spēles un aktivitātes. Jums ir jāparūpējas par bērnu vakara pasākumu organizēšanu. Kamēr ir gaišs, jūs varat spēlēt dažādas bumbu spēles, tenisu vai badmintonu. Arī šaušana, loka šaušana, ūdens cīņas, ja ir baseins utt. – ir atraktīvas vasaras aktivitātes. Tumsai iestājoties, sākas īstas spēles: slēpšanās ar lukturīšiem, dārgumu medības utt. Kad spēles ir izspēlētas, visi var sasēsties apkārt ugunskuram, cept zefīriņus “Marshmallows” uz iesmiņiem un stāstīt šausmu stāstus, dziedāt dziesmas, un spēlēt lomu spēles. Ja naktī var redzēt zvaigznes, zvaigžņu vērošana ir noteikti obligāta aktivitāte, kurai var nodoties pilnīgi visi. Vecākiem būs jāsagatavo stāsti par zvaigznēm, citplanētiešiem. Ja jums ir projektors, varat to izmantot, lai kopā noskatītos "Zvaigžņu karus" vai citas filmas.
10. Gulēšana teltīs. Bērni var gulēt teltīs vieni paši, bez pieaugušajiem (pieaugušie guļ mājās un jebkurā laikā var nākt palīgā jebkuru jautājumu risināšanai). Ja kempingā guļ arī pieaugušie, ir nepieciešams sadalīt gulēšanas zonu jau iepriekš. Pieaugušie ies gulēt vēlāk, tāpēc gulēšanas zonai ir jābūt sadalītai tā, lai nepamodinātu bērnus, kuri jau guļ.
Par drošību gādā pieaugušie. Tas nozīmē, ka vienmēr vajadzētu būt klāt vismaz vienam vai diviem pieaugušajiem, kas rūpēsies par bērniem. 12 bērniem ir nepieciešams vismaz viens pieaugušais, kas ne tikai palīdzēs organizēt svinības, bet arī pastāstīs par dabu, kosmosu un citām lietām. Pieaugušie nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus, jo viņiem būs jāsniedz pirmā palīdzība, ja kaut kas atgadīsies.
Pēc kempinga, var organizēt kopīgu bērnu-vecāku talku, dekorāciju un vietas tīrīšanu. Galu galā ceļojums pie dabas ir laiks, kad bērni sagaida pieaugušo uzmanību un patiesu saziņu.